لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

زاگبلاگ های بروجــرد

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بازتاب دستور رئیس‌جمهور در هامش نامه دکتر بیژن گودرزی رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایران

ایران : در پی دستور رئیس‌ جمهور مبنی بر تجدیدنظر برای رد صــلاحیت‌شدگـان انتخـابات سازمان نظام ‌پزشکی برخی افراد و گروه‌های سیاسی منتسب به جامعه پزشکی این اقدام رئیس‌جمهور را غیرقانونی دانسته و مدافع رد صلاحیت گسترده و برگزاری انتخاباتی حداقلی شدند.
در همین رابطه برخی چهره‌های پزشکی نسبت به این گونه اظهارنظرها واکنش نشان داده و دستور رئیس جمهور را در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور و منطبق بر عدالت توصیف کرده و خواستار پرهیز از اعمال غیرقانونی در روند تایید صلاحیت نامزدهای این انتخابات شدند. در روزهای گذشته افراد و گروه‌هایی نسبت به دستور رئیس جمهور اظهاراتی را مطرح کرده و از جایگاهی غیررسمی، این اقدام بالاترین مقام اجرایی کشور را غیرقانونی عنوان کردند.

از جمله رئیس بسیج جامعه پزشکی این دستور رئیس جمهور را غیرقانونی توصیف کرد و گفت: آقای احمدی‌نژاد باید به روند قانونی بررسی صلاحیت‌های این انتخابات تمکین کند. این در حالی است که طبق قانون تنفیذ حکم ریاست این سازمان به عهده رئیس جمهور است و دستور رئیس جمهور در راستای ایجاد فضای باز سیاسی برای مشارکت و رقابت موثر افراد و گروه‌های مختلف با پرهیز از زد و بندهای سیاسی است با این حال محمد رئیس‌زاده که به برخی جریانات سیاسی نزدیک است، این اقدام را دیکتاتورمآبانه خواند و با نیت‌خوانی از اقدام رئیس‌ جمهور، آن را برای تایید صلاحیت افراد مورد نظر رئیس‌ جمهور عنوان کرد.
این اظهارات در حالی بیان می‌شود که دولت هیچ گزینه‌ خاصی برای انتخابات نظام پزشکی معرفی نکرده و تاکنون نیز هیچ کاندیدایی چنین ادعایی نداشته است. از سویی دیگر مراد هاشم زهی که رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی کشور است و رد صلاحیت‌ها به وسیله وی انجام شده نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها در حالی که مبنای تایید یا رد صلاحیت افراد باید مراجع پنج گانه باشد، اقدام خود را فراتر از این مراجع عنوان کرد و گفت: استعلام‌های پنج گانه محترم و نظرات‌شان دریافت شد، اما در کنار این موارد، مدارک و مستنداتی به هیات ارائه شد و در نهایت منجر به رد صلاحیت برخی نامزدهای انتخاباتی شد. مشخص نیست طبق کدام قانون این اقدام انجام شده اما وی مدعی است بررسی صلاحیت افرادی که کاندیدای انتخابات نظام پزشکی بودند، با دقت و صرف وقت بسیار انجام گرفته و در مورد برخی اشخاص حتی چند بار دقیق‌تر بررسی انجام شد. با توجه به این که ارزش‌های اسلامی! به ما حکم می‌کند که نسبت به قضاوت حساس‌تر باشیم، بنابر این با وجدانی آسوده اعلام می‌کنم نتیجه بررسی‌ها کاملاً دقیق و براساس مستندات بوده است.وی درخصوص دستور رئیس‌ جمهور در مورد بررسی و تجدیدنظر در روند تایید صلاحیت در انتخابات نظام پزشکی، تاکید کرد: نظر رئیس‌ جمهور محترم است اما اعلام می‌کنم در کنار استعلام‌های چهار یا پنج گانه ، سایر منابع و مستنداتی که ارائه می‌شود، واقعی است.
مراد هاشم زهی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اعمال نفوذ فراکسیونی در مجلس شورای اسلامی در جهتگیری تایید یا رد صلاحیت‌ها تاثیر داشته است، تصریح کرد: این فراکسیون هیچ تاثیری نداشته است. جدای از این گونه اظهارنظرها، تلاش برخی جریانات برای عدم بررسی دوباره ردصلاحیت شدگان در کنار توهین به اقدام رئیس جمهور، واکنش برخی چهره‌های پزشکی را برانگیخت.
به تصمیم رئیس جمهور توهین نکنند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران درخصوص اظهارات توهین‌آمیز برخی چهره‌های سیاسی - پزشکی کشور پیرامون دستور رئیس جمهور مبنی بر رسیدگی عادلانه به رد صلاحیت شدگان انتخابات نظام پزشکی گفت: اگر برخی افراد توان رقابت انتخاباتی با فردی را ندارند، به تصمیم رئیس جمهور و قانون توهین نکنند. دکتر سیدمنتظر شُبَّر با بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه به جای این که با شهامت اعلام کنند، اظهارنظر خلاف قانون می‌کنند، اینان با ورود به قانون به صورت شخصی در برابر آن می‌ایستند؛ حتی دستور رسمی و قانونی رئیس جمهور را با اظهارنظرات خود می‌خواهند تفسیر به رأی کنند. این افراد بهتر است با توجه و تاکید بر قانون، خواهان انتخاباتی واقعی در چارچوب قانون باشند و با تنگ نظری‌های جناحی و افراطی‌گری‌های سیاسی، خصومت شخصی خود را نظر کل جامعه معرفی نکنند. وی در واکنش به اظهارنظر رئیس بسیج جامعه پزشکی که بر غیرقانونی بودن دستور رئیس جمهور تاکید کرده، گفت: بنده تقدس و ارزش خاصی برای بسیج قائل هستم اما بهتر است کمی صادقانه به مباحث بنگریم؛ دستور رئیس جمهور کاملاً شفاف و قانونی است پس تلاش نکنیم با غرایض شخصی آن را تحت‌الشعاع قرار دهیم. واضح است دستور ریاست محترم جمهور در راستای احقاق حقوق پزشکان و به وجود آمدن امکان انتخاباتی سالم، پرشور و رقابتی است و مانع از سلطه‌ گروهی خاص با تمسک به ابزارهای غیرقانونی بر سرنوشت صنفی جامعه پزشکی می‌شود.وی افزود: جامعه پزشکی همیشه مورد احترام رئیس جمهور بوده ودر این راستا برای پیشرفت و توسعه حوزه سلامت و ارتقای سطح علمی، حمایت‌های موثری از جامعه پزشکان انجام شده است. لذا این اظهارنظرها، بداخلاقی‌های سیاسی در راستای بروز تشنج بوده و به صلاح جامعه پزشکی نیست.  
شبر تاکید کرد: دلیلی ندارد وقتی کسی همفکر نیست یا در مواردی اختلاف نظر وجود دارد، با یک اظهارنظر بی‌مورد و خلاف یک جریان فکری، پیشینه و سابقه‌ افراد را زیر سوال ببریم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران تصریح کرد: ما از ابتدا خواهان برگزاری یک انتخابات قانونی، صنفی و واقعی بوده و هستیم، بنابراین اعمال نفوذ همراه با اظهارنظرات شخصی به صلاح جامعه پزشکی نیست.
وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تاکید بر این که دکتر احمدی‌نژاد به یقین قانونی عمل کرده است، عنوان کرد: این گونه اظهار نظرات که رئیس جمهور را متهم به بی‌قانونی می‌کند، منطقی نیست. در حقیقت اقدام رئیس جمهور برای رفع ظلم و جلوگیری از قانون‌شکنی و دفاع از چارچوب‌های مردمسالاری بوده بنابراین ضروری است دوستان با تکیه بر قانون اظهارنظر کنند نه براساس سلیقه‌هایی که می‌خواهند به همه تحمیل کنند.
توصیه رئیس جمهور منطبق برعدالت بود
همچنین دبیر هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، گفت: افراد طوری رفتار نکنند که جای گله باقی بماند، در واقع شاید روزی آن طرف میز برای قضاوت فردی باشد که امروز به او در قضاوت و داوری ظلم شده است، بنابراین تقاضا و توصیه پدرانه رئیس جمهور را که بر منطق عدالت استوار بود، محترم بشماریم.
دکتر سید حسن اعتماد‌زاده با اعلام این مطلب افزود: رئیس جمهور دقیقاً برای ایجاد یک فرصت تامل در ارزیابی‌ها نامه پدرانه‌ای را خطاب به دو وزارتخانه ابلاغ کردند و شایسته نیست نسبت به این رفتار اندیشمندانه، موضع ناحق گرفته شود. ایشان در واقع قصد داشتند همه افراد و دست‌اندرکاران کاری کنند که به صواب و عدالت نزدیک‌تر باشد.
وی تصریح کرد: استعلام از مراجع پنج گانه و همچنین بررسی پرونده پزشکی ملاک اصلی و مستند بررسی صلاحیت افراد است و هیات نظارت بر انتخابات در جایگاه قضاوت نیست بلکه اگر مورد یا مستنداتی در رابطه با فرد خارج از استعلام‌های مراجع محترم وجود داشته باشد، قوه قضاییه مسئول بررسی آن است و هیات نظارت تصمیم گیرنده برای صلاحیت‌ها براساس استعلام‌های قانونی است. این پزشک متخصص در ادامه، رفتار رئیس ‌جمهور در ابلاغ نامه را شایسته دانست و اضافه کرد: توصیه و یا تقاضای رئیس‌ جمهور بر منطق عدالت استوار بود.
اعتمادزاده تاکید کرد: برای این که حقی ضایع نشود، توصیه به ارزیابی مجدد شده است بنابراین توهین به این تصمیم دور از شأن است.

Where is the Achilles heel?
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:34 ب.ظ
Heya! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several
weeks of hard work due to no data backup. Do you have any methods to stop hackers?
Gidget
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:15 ق.ظ
I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog.

Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway
keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this
one these days.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مرامنامه قلندر زاگــرس

مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش.

اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش.

اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش.

اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش.

آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش.

اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش.

نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش.

بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد.

و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم.

دکتر علی شریعتی

آخرین پست ها

جستجو

درباره زاگبلاگ های بروجــرد

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو