لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

زاگبلاگ های بروجــرد

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

گزارشی از تایید حکم حبس معاون وزیر و مدیرعامل سابق ایمیدرو و نقش نماینده بروجــرد

دفتر دادستان کل کشور خبردادکه :از سوی شعبه سیزدهم دیوانعالی کشور،حکم 10سال حبس برای خدامراداحمدی معاون وزیر ومدیرعامل سابق ایمیدرو در پرونده فساد بزرگ مالی تایید شد.
 
به گزارش تسنیم، دربندچهارم اطلاعیه دفتر سخنگوی قوه قضاییه که دیروز یکشنبه 29بهمن منتشر شد آمده است :  "حکم حبس ده سال و انفصال و شلاق و جزای نقدی واسترداد وجوه مأخوذه دوتن از معاونین سابق وزیر که یکی از آنان رئیس سابق سازمان ایمیدرو می باشد و همچنین دوتن از مدیران کل وزارت راه تأئید گردیده است".

صدورحکم قطعی و نهایی رای دادگاه رسیدگی کننده به فساد بزرگ مالی وهمچنین صدور حکم اعدام برای متهمان ردیف اول تا چهارم این پرونده مارا بر آن داشت تا نگاهی داشته باشیم به مشروح جلسات رسیدگی به اتهام مه آفرید خسروی وخدامراد احمدی که در تاریخ 31اردیبهشت سال 91دردادگاه شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی سراج برگزار شد.نجفی نماینده دادستان اتهامات متهم «خداداد احمدی » مدیرعامل سازمان ایمیدرو را مبنی بر ارتشاء (دریافت رشوه) به مبلغ 900 میلیون تومان و مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور قرائت کرد و با بیان اینکه با توجه به کیفرخواست اصلاحی وقوع جرم از سوی متهم محرز است و خواستار اشد مجازات وی هستیم اظهار داشت: از منطق دادستانی این متهم مستحق عنوان مجرمانه فساد فی‌الارض است اما نظر بازپرس مشارکت در اخلال بود.
 
بعد از اظهارات قاضی سراج مبنی بر اینکه سخت است یک معاون وزیر و امین دولت را تفهیم اتهام  کنند ،متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهامات را قبول ندارم گفت: سال تولید ملی را به تمام تولید‌کنندگان تبریک می‌گویم و این اطمینان را می‌دهم که عامدا خیانتی به نظام نکرده‌ام و لحظه‌ای در خدمت‌رسانی تعلل نداشته‌ام.وی بازگرداندن 1800 هکتار زمین به بیت‌المال و همچنین شناسایی صدها شرکت صوری را از خدمات خود به نظام معرفی کرد و گفت: هر جا من بودم سلامت اداری ارتقاء یافت.متهم با بیان اینکه  20 روز بعد از دستگیری مه‌آفرید رئیس ایمیدرو شدم، گفت: معدنی در کشور بود که قرار شد آن را به بزرگترین بدهکار شبکه بانکی بدهند مبلغ آن  4.5 میلیارد دلار بود و برای تصاحب آن حتی من را تهدید کردند.در آن زمان هر تن سنگ آهن خام را 70 تومان می‌خریدند و در بازار آزاد با  72 دلار به خارج صادر می‌کردند که در سال حدود 1.5 میلیارد دلار می‌شد.
 
وی افزود: از روزی که من آمدم توانستم این مشکل را حل کنم و مجلس هم به این قضیه ورود پیدا کرد. برای اولین بار سنگ آهن کشور به بورس رفت و مواد اولیه‌ای که صادر می‌شد و صنایع پایین دست به قیمت بالا آن را می‌خریدند در کشور مورد استفاده قرار گرفت.متهم با بیان اینکه تاکنون کوچکترین خیانتی به نظام و بیت‌المال نکردم، گفت: تکذیب می‌کنم که صراحتا دریافت مبلغ 900 میلیون تومان را به گردن گرفته‌ام.وقتی قیمت جهانی فولاد بالا می‌رود مشتری شمش فولاد زیاد می‌شود و وقتی قیمت پایین می‌آید این حالت معکوس می‌شود.وی ادامه داد: وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، ستاد فولاد را با اعضای معاون معدن وزیر، مدیرعامل فولاد خوزستان، 2 کارشناس و رئیس هیئت عامل ایمیدرو تشکیل داد.فولاد خوزستان برای همه شرکت‌های نورد پیشنهاد می‌داد و در ستاد فولاد که معمولا جلسات آن در حضور وزیر تشکیل می‌داد میزان سهمیه شمش فولاد مشخص می‌شد.
 
متهم گفت: اگر تا تاریخ اول شهریور 90 در یک جلسه ستاد شرکت کرده باشم این اتهام متوجه من است اما از روزی که بازداشت شدم بیش از 30 بار شفاهی و کتبی درخواست کردم که از مراجع قانونی استعلام شود نقش من در توزیع شمش چه بوده است.من هیچ نقشی در بالا و پایین کردن سهم شمش فولاد خوزستان نداشته‌ام.

متهم در مورد شهرک صنعتی سیلیفون متال گفت: از سال 80 گروه آریا در شهرک‌های صنعتی زمین گرفته‌اند و تا روز دستگیری خسروی نمی‌دانستم که شرکت‌ها در زمینه‌های صنعتی ساخته‌اند.خسروی حتی یک بار هم برای زمین به من مراجعه نکرده است.وی با بیان اینکه خسروی پیشنهادی را برای تأسیس یک مرکز بزرگ صنعتی در بروجرد ارائه داد که یک میلیارد و 300 میلیون دلار سرمایه می‌خواست، گفت: جلسات متعددی در این زمینه تشکیل شد و قرار بود مدیرعامل بانک سپه هم در این زمینه مشارکتی داشته باشد.
 
وزیر دستور داد طی 10 روز مجوز زمین صادر شود!
 متهم در پاسخ به سؤال قاضی مبنی بر اینکه چه کسی دستور واگذاری زمین را صادر کرد، گفت: آقای وزیر به من دستور داد ظرف 10 روز مجوز زمین صادر شود اما نکته مثبت کار من این بود که آن را قبول نکردم.وی ادامه داد: نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به وزیر نوشت و درخواست صدور مجوز شهرک صنعتی برای گروه آریا کرد اما همکاران من گفتند برای اخذ مجوز باید از استان استعلام شود و همه ادارات ذیربط در این زمینه باید نظرات خود را اعلام کنند که من هم فرم را به استان فرستادم.وی با بیان اینکه برای انجام این کار فشار زیادی روی من بود اما زیر بار نرفتم گفت: وقتی موضوع به تهران برگشت دیدم که فقط یک دستگاه مجوز ندارد و دستور دادم مجوز 4 ماهه مشروط صادر شود که اسناد آن موجود است.
 
متهم ادامه داد: بعد از 4 ماه اسناد همچنان ناقص بود که ما هم طبق قانون مجوز را باطل کردیم. تیم آریا نامه‌ای زده و درخواست بهره‌برداری کردند و این به آن معنی بود که اگر موافقت می‌شد سند زمین به نام آنها صادر شده و می‌توانستم زمین را بفروشم اما ما کوچکترین امتیازی به آنها ندادیم.متهم درباره اتفاقات شرکت فولاد خوزستان گفت: متهم «ع -ر» به من گفت: گروه آریا می‌خواهد فولاد خوزستان را بخرد وقتی او از دفتر من خارج شد چون تبعات این اقدام را می‌دانستم به استاندار خوزستان اطلاع دادم که می‌خواهند فولاد خوزستان را بفروشند تا اتوبان رامسر را دوطبقه کنند. وی افزود:به استاندار گفتم با نامه موضوع را به دولت اطلاع دهد و خودم هم به اداره کل اطلاعات خبر دادم ،به ایمیدرو رفتم و نامه‌ای را به دولت زدم که اگر قرار است فروش برود باید در خانواده فولاد این اتفاق بیفتد و انحصار یعنی 27 شرکت نورد در کشور متضرر می‌شوند.
 
قاضی سراج خطاب به متهم گفت: البته شورای رقابت هم این موضوع را باطل اعلام کرد. متهم در جواب قاضی گفت: فعلا که شرکت سایپا را فروختند و هنوز هم نتوانستند آن را ابطال کنند.مدیرعامل سابق سازمان ایمیدرو گفت: اگر فولاد خوزستان فروش می‌رفت قطعا تبعات این پرونده چندین برابر می‌شد زیرا تمام شرکت‌های نورد برای گرفتن شمش فولاد دچار مشکل می‌شدند.متهم گفت: متن مصوبه واگذاری فولاد پشت در هیئت دولت بود اما با گزارش‌هایی که دادیم رئیس جمهور مخالفت کرد و آن را برگرداند.وی ادامه داد: درباره اتهاماتی که در زمینه افزایش سهمیه شمش مطرح شده درخواست استعلام از مراجع قانونی را دارم و در خصوص شهرک سیلیکون متال هم کارشناسان باید نظر دهند که قانون رعایت شده یا خیر.
 
متهم با بیان اینکه در برخورد با مفاسد اقتصادی سازمان ایمیدرو مورد تأیید سازمان بازرس کل کشور بود، گفت: همیشه در زمینه واگذاری زمین شفاف‌سازی کرده‌ام و حدود 1500 فرزند شهید را در ایمیدرو و شهرک‌های صنعتی استخدام کردم.62 مدیر را با نظر دستگاه‌های امنیتی جابجا کرده و نیروهای انقلابی را به جای آنها قرار دادم.وی درباره تقسیط بدهی گروه ملی گفت: تا روزی که در بازداشت بودم اطلاعی از این موضوع نداشتم و اگر نباید انجام می‌شد بقیه هم باید پاسخگو باشند وگرنه من هم جزء 5 نفر هیئت عامل بودم. متهم ادامه داد: موضوع شرکت فولاد خرمشهر تعهد 14 ساله دولت بود که دو رئیس‌جمهور قول تأسیس فولاد را داده بودند.شرکت فولاد شادگان هم به خاطر جانمایی اشتباه 84 میلیارد تومان هزینه اضافی بر جای گذاشته بود و  100 گروه سرمایه‌گذاری اعلام کردند این کار توجیه اقتصادی ندارد زیرا فولاد شادگان در منطقه باتلاقی جانمایی شده است.
 
"خ- الف" معاون یکی از وزرا در ادامه دفاعیاتش به موضوع تأسیس یک مؤسسه ویژه کمک به برخی از افراد نیازمند در شهرستان ایذه اشاره کرد. وی افزود: 500 نفر از کسانی که در این شهرستان ترک تحصیل کرده بودند موفق شدند با کمک من و دوستان در مقطع لیسانس درس بخوانند چگونه می‌شود که من بخواهم پولی را برای خودم بردارم.وی در ادامه از دفاعیاتش به موضوع یک جلسه عمومی اشاره کرد و گفت: در مهمانسرای گروه ملی فولاد آقای خ معاون استاندار، آقای ح رئیس سازمان صنایع و معادن استان، آقای ط رئیس شهرک‌های صنعتی استان  و برخی دیگر از معاونین و مدیران استان حضور داشتند که در آن جلسه آقای ر مدیر گروه ملی فولاد نیز بود و بحث ساخت مجتمع شهر ایذه به میان آمد.وی افزود: در آن جلسه آقای ر پذیرفت کل هزینه‌های ساخت این مجموعه را به ما بپردازد و در سه فقره مبالغ مختلفی به ما داد که 230 میلیون از این مبالغ صرف خرید زمین شد.
 
وی افزود: این فرد 50 میلیون به حساب هیئت مدیره واریز کرد و یک 100 میلیون نیز نقداً داد و در ادامه ماجرا دو فقره چک 200 میلیونی هم به ما داد که جمع آن به 550 میلیون رسید. قاضی از او پرسید در بخشی از دفاعیات‌تان صحبت از رقم 900 میلیونی شده است متهم گفت: روز اولی که مرا گرفتند و آقای فراهانی از من بازجویی کرد و درباره مبلغ دقیق پول‌های واریز شده از من پرس‌وجو کرد اما من از آنجایی که واقعاً از آن اطلاعی نداشتم سرهم گفتم شاید 600 شاید هم 900 میلیون تومان.قاضی به او گفت آیا در خلال پول‌هایی که گرفتید ارز یا یورو هم وجود داشت یا نه، گفت: به هیچ عنوان چنین چیزی وجود نداشت و من ارز و سکه و دلاری ندیدم.تنها دو کیف به من دادند که در آن پول بود ولی از ارز و سکه خبری نبود. متهم گفت: یکی از این کیف‌ها را در هتل لاله به من دادند و دیگری را هم در زیرزمین مجتمع شهرک‌های صنعتی به من دادند در حالی که یک ریال از این پول‌ها هم در زندگی من وارد نشد.
 
قاضی از متهم پرسید شما اگر چنین شغلی نداشتید آیا چنین پولی به شما می‌دادند؟
 
متهم پس از مکث کوتاهی گفت: من واقعاً نمی‌دانم.
 
قاضی گفت اگر برادر شما از گروه ملی فولاد پول طلب می‌کرد به او می‌دادند.
 
متهم گفت: نمی‌دانم.
 
این فرد ادامه داد: ایمیدرو سالانه 300 میلیارد تومان به نیازمندان و مجموعه‌هایی که نیازمند کمک هستند می‌دهد. در این میان آقای ر نیز پیش از خصوصی شدن از گروه ملی فولاد سالانه یک و نیم میلیارد به مستمندان و مجموعه‌های نیازمند پول می‌داد.خ الف افزود: آقای ر با شناختی که از شهر ایذه داشت و با نگاه مثبتی که به کار خیر داشت به افرادی که نیازمند کمک بودند کمک می‌کرد و از آنجا که من هم را می‌شناخت من صرفاً مسئولیت معرفی مجموعه‌های نیازمند را برعهده داشتم.
 
این متهم در پاسخ به سؤال قاضی که از وی از درباره اصرارش مبنی بر دادن یک خانه به او پرسیده بود، گفت: من اصلاً یادم نمی‌آید که برای گرفتن یک خانه از گروه آریا درخواست کمک کرده باشم.وی افزود: من جمعاً 6 یا 7 بار خسروی را دیده بودم سه دفعه در دفتر وزیر دو دفعه در دفتر خودم یک بار هم در مراسم افطاری که برخی از نمایندگان مجلس در آن حضور داشتند.متهم با گلایه از دادگاه گفت: متأسفانه یک اتفاقی در کشور افتاده و جرمی واقع شده اما همه جمع شدند و قصد دارند افراد بی‌گناه را در این جرم شریک کنند. قاضی خطاب به وی گفت: این حرفها را که شما منکر آن می‌شود آقای و گفته است و شما هم در ابتدای جلسه این فرد را تأیید کرده و گفته بودید وی فرد خوبی است.
 
متهم در پاسخ به قاضی گفت: من نمی‌دانم شاید آقای ر در شرایط عادی این حرفها را نزده حتی اگر در شرایط عادی این حرفها را زده است مردانگی در رفقات بین ما رعایت نکرده و این حرفها را من تکذیب می‌کنم. وی گفت: من معاون آقای ن در اتاق بازرگانی ایران هستم.برای اولین بار است که یک مدیر دولتی توانسته نفر دوم اتاق بازرگانی باشد بروید آمار مرا از همان افراد دربیاورید ببینید من چه کارهای کرده‌ام.
 
وی در بخش دیگری از دفاعیات خود با اعلام این مطلب که روز اول در دادسرای گفتند باید 600 میلیون تومان به حساب خزانه واریز کنم، گفت: اگر همان روز به من می‌گفتند 2 میلیارد تومان هم واریز کن به دلیل حسن نیتی که داشتم این کار را می‌کردم.آقای قاضی در شهرک حسین‌آباد و محمودآباد اصفهان 1200 شرکت و کارخانه تولیدی وجود دارد که سالانه 400 میلیون تن سنگ تولید می‌کنند من بارها به این شهرک‌ها رفته‌ام و مشکلات آنها را از نزدیک دیدم و کمک‌شان کردم 2 سال و یکماه مدیر شهرک‌های صنعتی بودم و در این مدت 211 روز مأموریت رفتم 894 شهرک صنعتی داریم که من در مدت فعالیتم 750 تای آن را از نزدیک بازدید کردم.

http://viagrawwithoutdoctor.com/
چهارشنبه 9 مرداد 1398 12:49 ق.ظ

You've made your point quite effectively.!
canadian online pharmacies canadian drugs trust pharmacy canadian canadian pharmacy uk delivery trust pharmacy of canada canadian pharmacies-24h online pharmacies drugs for sale in mexico canadian pharmacy viagra canadian pharmaceuticals for usa sales
http://easanfal.strikingly.com/
دوشنبه 3 تیر 1398 08:47 ق.ظ

With thanks. Useful information!
we recommend cheapest cialis how much does a cialis cost achat cialis en suisse cialis tablets for sale cialis kaufen wo cialis preise schweiz recommended site cialis kanada cialis price thailand cialis kaufen wo how do cialis pills work
http://liegravruff.strikingly.com/
یکشنبه 2 تیر 1398 04:49 ب.ظ

Thanks a lot, Awesome information.
purchasing cialis on the internet cialis usa cost cialis cuantos mg hay prix de cialis generic for cialis cialis venta a domicilio cialis professional yohimbe how to purchase cialis on line fast cialis online cialis qualitat
Online cialis
یکشنبه 2 تیر 1398 02:18 ق.ظ

Kudos, An abundance of posts!

non 5 mg cialis generici cialis 20 mg cost cialis rckenschmerzen click here to buy cialis how do cialis pills work generico cialis mexico cialis therapie cialis reviews acheter du cialis a geneve cialis coupons
http://jusendtwhow.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 09:15 ق.ظ

Thanks! I like it.
cialis 100mg suppliers free generic cialis click now buy cialis brand cialis billig cialis efficacit buying cialis overnight generic cialis at the pharmacy we choice cialis pfizer india generic cialis 20mg tablets cialis kaufen wo
http://smalonej.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 05:37 ق.ظ

Good forum posts. With thanks!
buy original cialis brand cialis nl usa cialis online cialis prezzo di mercato only here cialis pills cialis uk next day we choice free trial of cialis cialis price thailand venta cialis en espaa cost of cialis per pill
cialis coupons 2018
چهارشنبه 29 خرداد 1398 02:20 ب.ظ

Kudos! Numerous forum posts!

acquistare cialis internet venta de cialis canada cialis arginine interactio cialis coupons printable usa cialis online cialis generika in deutschland kaufen cialis rezeptfrei cialis without a doctor's prescription cialis sicuro in linea cialis 5 mg
http://cleradat.strikingly.com/
سه شنبه 28 خرداد 1398 09:59 ب.ظ

Wow all kinds of wonderful knowledge!
cialis 30 day sample acheter cialis kamagra cialis 5 mg schweiz cialis professional from usa cialis official site generic low dose cialis cialis efficacit acheter cialis meilleur pri cialis daily new zealand cialis for daily use
http://meresib.strikingly.com/
دوشنبه 27 خرداد 1398 11:54 ب.ظ

Fantastic postings, With thanks.
tarif cialis france generic cialis 20mg tablets cialis dosage amounts cialis authentique suisse cialis with 2 days delivery buying brand cialis online the best site cialis tablets generic cialis review uk cialis patent expiration the best site cialis tablets
Generic cialis
دوشنبه 27 خرداد 1398 08:42 ق.ظ

Kudos! I enjoy it!
buy cialis uk no prescription wow cialis 20 fast cialis online enter site natural cialis cialis prezzo al pubblico cialis 5 mg cialis e hiv canadian drugs generic cialis viagra vs cialis vs levitra generic cialis levitra
http://lorade.strikingly.com/
یکشنبه 26 خرداد 1398 07:22 ب.ظ

You actually suggested that terrifically!
40 mg cialis what if i take cialis generico lilly side effects of cialis cialis with 2 days delivery cialis dosage recommendations costo in farmacia cialis cialis daily dose generic online cialis cialis side effects dangers cialis generico lilly
non 5 mg cialis generici
یکشنبه 26 خرداد 1398 04:42 ق.ظ

With thanks. An abundance of material!

fast cialis online cialis usa cost generic for cialis order a sample of cialis cialis rezeptfrei sterreich dose size of cialis cialis generico look here cialis cheap canada tadalafil tablets estudios de cialis genricos
http://okdinso.strikingly.com/
شنبه 25 خرداد 1398 12:39 ق.ظ

You suggested it adequately.
india cialis 100mg cost the best choice cialis woman tadalafilo callus cialis australian price cialis en mexico precio cialis 5 mg funziona ou acheter du cialis pas cher cialis generic tadalafil buy compare prices cialis uk
tadalista vs cialis
جمعه 24 خرداد 1398 10:24 ق.ظ

Appreciate it, A good amount of stuff.

buying cialis on internet click now cialis from canada cialis per paypa where to buy cialis in ontario prezzo cialis a buon mercato cialis australia org cialis super kamagra american pharmacy cialis cialis soft tabs for sale cialis sicuro in linea
http://consgoty.strikingly.com/
پنجشنبه 23 خرداد 1398 07:50 ب.ظ

Awesome information, Kudos!
cialis generika buy original cialis cialis 20mg prix en pharmacie cialis e hiv cialis uk next day cialis generico price cialis best prix cialis once a da cialis rezeptfrei sterreich buy online cialis 5mg
http://ciavima.strikingly.com/
پنجشنبه 23 خرداد 1398 06:52 ق.ظ

You made your point!
no prescription cialis cheap buying cialis in colombia if a woman takes a mans cialis cialis professional from usa venta de cialis canada only best offers 100mg cialis link for you cialis price cilas acquisto online cialis cialis super acti
http://flexeven.strikingly.com/
چهارشنبه 22 خرداد 1398 04:46 ب.ظ

Regards, Loads of content!

cialis generic availability cialis generico cialis rckenschmerzen order a sample of cialis cialis dose 30mg cialis pills cialis 5mg prix cialis official site where do you buy cialis cialis prices
http://cialisvie.com/
دوشنبه 20 خرداد 1398 11:16 ق.ظ

You said it exceptionally well!
cialis 20 mg cut in half cialis generico in farmacia generic cialis levitra cialis en 24 hora cialis 20mg enter site very cheap cialis online prescriptions cialis dose size of cialis cialis kamagra levitra if a woman takes a mans cialis
http://cialisvie.com/
یکشنبه 19 خرداد 1398 05:31 ق.ظ

This is nicely said! .
cialis 10mg prix pharmaci sialis cialis 100mg suppliers cialis for bph order generic cialis online cialis 05 generic cialis at the pharmacy cialis free trial cialis daily dose generic chinese cialis 50 mg
http://cialisvie.com/
شنبه 18 خرداد 1398 12:11 ق.ظ

Info effectively considered.!
cialis online nederland cialis canada on line we choice cialis uk venta cialis en espaa cialis dosage amounts generic cialis 20mg uk viagra vs cialis vs levitra cialis 30 day sample cialis 5mg cialis without a doctor's prescription
http://canadianpharmacyonl.com/
جمعه 23 فروردین 1398 01:19 ب.ظ

This is nicely said! .
online canadian pharmacy canadian pharmacies drugs for sale buy vistagra usa canadian rx aarp recommended canadian pharmacies drugs for sale in canada best canadian mail order pharmacies northwestpharmacy pharmacy canada online prescriptions
http://ukcanadianpharmacy.com/
چهارشنبه 21 فروردین 1398 10:15 ب.ظ

Nicely put. Thanks a lot.
canadian pharmacy pharmacy canada reviews online pharmacy canadian pharmacy viagra brand drugs for sale deep web canadian pharmacies shipping to usa canada medication pharmacy canada online pharmacies legitimate canada pharmacies account trust pharmacy canada
buy tadalafil no prescription
جمعه 16 آذر 1397 03:37 ق.ظ

Great postings. Kudos!
cialis for sale in europa cialis generico canada discount drugs cialis effetti del cialis cialis 5 mg funziona enter site very cheap cialis cialis 5mg achat cialis en itali cialis rezeptfrei sterreich cipla cialis online
buy cialis uk
پنجشنبه 15 آذر 1397 08:14 ق.ظ

Great information, Cheers.
enter site very cheap cialis cialis online cialis arginine interactio generic cialis pro how to purchase cialis on line non 5 mg cialis generici side effects for cialis cialis 20 mg cut in half ou acheter du cialis pas cher cialis kaufen wo
Cialis 20 mg
چهارشنبه 14 آذر 1397 01:01 ب.ظ

Thanks a lot. Valuable information!
cost of cialis per pill cialis farmacias guadalajara cialis patent expiration cialis tablets australia cialis generic tadalafil buy look here cialis cheap canada buy cialis online cheapest cialis prezzo al pubblico cialis name brand cheap generic cialis pro
buy cialis uk
چهارشنبه 14 آذر 1397 01:32 ق.ظ

You stated this terrifically.
cialis billig cialis tablets cialis rckenschmerzen cialis sale online cialis 10 doctissimo buy cialis online nz cialis for sale tadalafil 10 mg generic low dose cialis cialis kaufen
Cialis online
سه شنبه 13 آذر 1397 02:34 ب.ظ

Truly a good deal of helpful facts!
200 cialis coupon cialis 100mg suppliers generic cialis levitra how to purchase cialis on line cialis 20mg prix en pharmacie cialis canadian drugs enter site 20 mg cialis cost prix de cialis prices on cialis 10 mg cialis 20 mg
buy cialis pills
سه شنبه 13 آذر 1397 03:08 ق.ظ

You have made your stand pretty effectively!.
prix cialis once a da 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis cost purchasing cialis on the internet cialis authentique suisse cialis generic availability preis cialis 20mg schweiz cialis dosage amounts only here cialis pills only best offers 100mg cialis
Cialis online
دوشنبه 12 آذر 1397 02:04 ب.ظ

You revealed this effectively.
ou trouver cialis sur le net cialis tadalafil online we use it 50 mg cialis dose acquisto online cialis when can i take another cialis cialis canadian drugs we use it cialis online store enter site 20 mg cialis cost order generic cialis online cialis generico in farmacia
buy tadalafil pills
دوشنبه 12 آذر 1397 02:51 ق.ظ

Awesome info. Thanks a lot.
cialis free trial weblink price cialis cialis purchasing cialis tablets for sale cheap cialis cialis dose 30mg il cialis quanto costa cialis canada are there generic cialis order cialis from india
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

مرامنامه قلندر زاگــرس

مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش.

اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش.

اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش.

اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش.

آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش.

اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش.

نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش.

بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد.

و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم.

دکتر علی شریعتی

آخرین پست ها

جستجو

درباره زاگبلاگ های بروجــرد

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو