لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

زاگبلاگ های بروجــرد

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

گشتی در رستوران احمدرضا عابدزاده

مردم داری، راهی برای اسطوره شدن

عقاب آسیا، احمدرضا عابدزاده، بی تردید یكی از محبوب ترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ایران است. او بعد از خداحافظی با فوتبال، رستورانی به نام ۲۲ افتتاح كرده است و آن را مكانی برای جمع شدن اهالی فوتبال می داند. وی معتقد است با حضور در این رستوران، یك قدم به هوادارانش نزدیك تر می شود. گفتگوی ما را با او در رستورانش بخوانید.

به دنبال یك جای كم سروصدا بودم

زمانی تصمیم گرفتم وارد این حرفه شوم كه از فوتبال خداحافظی كرده و به دنبال یك جای كم سروصدا و كم حاشیه بودم. می خواستم در یك مكان آرام شروع به كار كنم. در این رابطه با یك سری از دوستانم صحبت كردم و در نهایت با مشورت آنها به این نتیجه رسیدم كه یك رستوران افتتاح كنم. حالا بعد از گذشت مدتی، از این تصمیم راضی هستم چون حس می كنم به آن چیزی كه می خواستم رسیده ام.

پاتوقی برای همه هواداران

خیلی خوشحالم كه رستورانم به پاتوقی برای هوادارانم بدل شده است، چرا كه یكی از آرزوهایم این بوده است كه بتوانم مكانی را درست كنم تا اهالی فوتبال خارج از دغدغه و حواشی كه در این عرصه وجود دارد ساعت ها بنشینند و با یكدیگر پیرامون مسائل مختلف حرف بزنند. صحبت كردن با آنها انرژی مضاعفی به من منتقل می كند كه بسیار لذت بخش است و احساس می كنم به محیط كارم بركت می دهد.

حرفه مورد علاقه من

شاید برای برخی عجیب به نظر برسد، اما رستوران داری یكی از حرفه های مورد علاقه من است. از دورانی كه به فوتبال می پرداختم دوست داشتم روزی شرایطی به وجود آید تا بتوانم رستوران خودم را داشته و با مردم بی واسطه در ارتباط باشم و در حال حاضر خوشحالم كه این اتفاق برای من رخ داده است.

همیشه در رستورانم هستم

برخی افراد سرشناس به موازات فعالیت حرفه ای شان یا بعد از آن به شغل دوم روی می آورند و بعضی از آنها صرفاً به عنوان یك منبع درآمد به آن نگاه می كنند. آنها معمولاً خودشان حضور چندانی در رستوران هایشان ندارند و بیشتر از اسمشان برای كسب درآمد استفاده می كنند، اما من دوست دارم وقتی از اسمم در معرفی رستورانم استفاده می كنم، خودم هم در آن حضور داشته باشم تا مردم فكر نكنند فقط به فكر استفاده تبلیغاتی از اسمم بوده ام.

http://www.ksabz.net/uploads/majale/201/m-201-2-75.jpg

پر رنگ ترین خاطره من

در طول این مدت خاطرات زیادی از برخورد با هواداران برای من رقم خورده است كه پر رنگ ترین آن هدیه ای بود كه یك دوره گرد هنرمند به من داد. او یك مجسمه از چوب را كه با دستان خود ساخته بود به من هدیه داد و گفت: این را به خاطر زحماتی كه برای فوتبال ایران كشیده ای به تو می دهم. هیچ گاه این لطف او را از یاد نمی برم. اشك در چشمانم حلقه زده بود چون می دانستم او چه زحمتی برای تهیه این مجسمه كشیده و چطور آن را با عشق به من هدیه داده است.

عشقی كه از آن كم نمی شود

عشق من به مردم و فوتبال نه تنها با گذشت این سال ها كم نشده است بلكه لحظه به لحظه هم به آن اضافه می شود. من هیچ گاه از همنشینی با مردم و تنفس كردن در هوای فوتبال خسته نمی شوم.

حواسم به كیفیت غذا هست

همه حواس من به كیفیت غذا هست و سعی می كنم همواره از بهترین مواد اولیه برای تهیه مواد غذایی استفاده كنم، چرا كه خودم را در مقابل غذایی كه به مردم ارائه می دهم، مسئول می دانم و معتقدم كیفیت غذا به مراتب نسبت به سودی كه من كسب می كنم در اولویت قرار دارد.

خودم از مشتریانم پذیرایی می كنم

بعضی ها به من ایراد می گیرند و می گویند چرا خودت از مشتریانت پذیرایی می كنی؛ این كار در شأن تو نیست. اما واقعیت این است كه من عاشق این كار هستم و فكر نمی كنم كه به شأن من لطمه ای وارد كند. اتفاقاً هر وقت مشتریانم این صحنه را می بینند حسابی خوشحال و ذوق زده می شوند و می فهمند چه اندازه برای من عزیز هستند.

برخورد من با هواداران

این یكی از بزرگترین الطاف خداوند بود كه مسیر زندگی من را به گونه ای رقم زد تا همواره مورد توجه مردم واقع شوم. وقتی كه محبت آنها را نسبت به خود می بینم، واقعاً از خداوند متشكر می شوم، چرا كه می دانم این سعادت نصیب هر كس نمی شود. از وقتی این رستوران را افتتاح كردم ارتباطم نیز با مردم تنگاتنگ شده است و آنها مدام من را مورد لطف خود قرار می دهند. اكثر مشتریان طرفداران فوتبال هستند؛ استقلالی و پرسپولیسی ندارد، آنها عاشق فوتبال هستند. وقتی به اینجا می آیند دوست دارند راجع به اتفاقات فوتبال حرف بزنند. معمولاً نسل گذشته و حال این رشته را با هم مقایسه می كنند و دوست دارند من هم در بحث های آنها شركت كنم. آنها معمولاً بعد از حرف زدن با من احساس سبكی می كنند چون حسابی درد و دل كرده اند.

شعبه دیگر و دردسر ساز این رستوران

چند سال قبل در اصفهان با یكی از آشنایان رستورانی تاسیس كردم، اما متاسفانه آن فرد از اعتماد من سوء استفاده كرد و به نوعی سرم كلاه گذاشت. از این كه دیدم آن فرد مرام و رفاقت را زیر پا گذاشته است واقعاً ناراحت شدم.


از كنار بی نظمی به سادگی عبور نمی كنم

در این رستوران پول خوبی به عنوان حقوق به كارمندها می دهم، اما در كنارش به بقیه مسائل هم توجه می كنم. اگر كسی كارش را خوب انجام ندهد، برای مثال از دستكش استفاده نكند، پیشبند نبندد و یا رفتار مناسبی با مشتریان نداشته باشد، مبلغی از حقوقش كم می كنم.

مزایا و معایب غذای بیرون

خوردن غذا در رستوران فرصتی فراهم می كند تا افراد خانواده در محیطی خارج از خانه به دور هم جمع شوند و در یك محیط دل انگیز با یكدیگر به بحث و گفتگو بنشینند، می توانند از خوردن غذای بیرون لذت ببرند و خانم خانه هم برای یك وعده غذایی استراحت می كند، اما افراط در این زمینه باعث بروز یك سری بیماری ها می شود. به نظر من هیچ چیز نمی تواند جای غذای خانگی را بگیرد.

مرد باید در خانه به همسرش كمك كند

معتقدم مرد تا جایی كه می تواند و وقت دارد، باید به همسرش كمك كند. من كارهایی كه برای همسرم سخت است، مانند پاك و حتی خرد كردن ماهی، میگو و مرغ را انجام می دهم و دوست دارم همیشه كمك حال خانواده و مفید در محیط كارم باشم، چون در قبال همسرم و كارهای خانه معتقد هستم. نباید كار خانه را برای مرد عار دانست، چون زن و شوهر در هر كاری با یكدیگر شراكت داشته باشند و نمی توان كار خانه را یك وظیفه صرفاً زنانه دانست.

مردم داری، راهی برای اسطوره شدن

همواره سعی كرده ام مردم دار باشم، فقط در برهه های مختلف شكل و شمایل آن تغییر كرده است و مردم نیز این را متوجه شده اند. آنها می دانند و می فهمند كسی كه زمان بازی با تمام وجودش تلاش می كند، از جان مایه می گذارد و برای آنها بازی می كند، به آنها ارادت دارد. بعد از آن هم به فراخور سعی كرده ام با مردم و در كنار آنها باشم. در حال حاضر فرصت بیشتری برای هم صحبتی با آنها پیدا می كنم. زمانی كه بازی می كردم، برای اینكه آنها را خوشحال كنم، تلاش می كردم. وقتی هم كه بیمار می شدم، آنها با همه وجود برای من دعا كردند و خدا هم به خاطر همین اخلاص و صمیمیت و از ته دل خواستن، جواب دعای آنها را داد. زمانی كه مردم به رستوران من می آیند نیز، همچنان با مهربانی برخورد می كنند.

دستپختم خوشمزه است

اگر به پای تعریف از خودم نگذارید باید بگویم دستپختم خوب است و هركس آن را خورده از آن تعریف كرده است. وقتی تصمیم به افتتاح این رستوران گرفتم در طبخ غذا دقت كردم و فكر می كنم از آن روز به بعد به نوعی با آشپزی حرفه ای آشنا شدم كه برای من بسیار لذت بخش بود.

How do I stretch my Achilles tendon?
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:47 ب.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was a
amusement account it. Look advanced to more added agreeable
from you! However, how could we communicate?
Foot Problems
دوشنبه 16 مرداد 1396 05:44 ب.ظ
Hello mates, how is everything, and what you wish for to say
on the topic of this article, in my view its actually remarkable in favor of me.
Charmain
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:58 ب.ظ
This is the right web site for anyone who really wants to find
out about this topic. You realize a whole lot its almost hard to argue with you
(not that I actually will need to…HaHa).

You definitely put a brand new spin on a topic that has been written about for years.
Great stuff, just great!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

مرامنامه قلندر زاگــرس

مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش.

اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش.

اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش.

اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش.

آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش.

اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش.

نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش.

بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد.

و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم.

دکتر علی شریعتی

آخرین پست ها

جستجو

درباره زاگبلاگ های بروجــرد

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو