لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

زاگبلاگ های بروجــرد

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

زحمت زاگبلاگ ها به قهقرا رفت/ تقسیم ظالمانه بودجه لرستان در مجلس تأیید شد!

تقسیم ظالمانه بودجه در لرستان  سالیان سال است توسط استانداری به شکل شرم آوری دنبال و انجام می شود و همواره مورد شکایت مردم بروجــرد بوده است بدین صورت که بیش از نیمی از بودجه تقدیم شهر خرم آباد می شود و مابقی نیز به صورت تحقیر آمیزی به بقیه شهرستان ها اختصاص می یابد بگونه ای که همواره شهرستان 400 هزار نفری بروجــرد بایستی از شهرهای کمتر از 150 هزار نفر جمعیت بودجه کمتری دریافت کند.
بر این اساس زاگ بلاگ های بروجــرد تقاضاهای مکرری در رابطه با تحقیق و تفحص از نحوه تقسیم بودجه در لرستان ابراز داشته و براین اساس استاندار لرستان به کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی احضار شد ولی در کمال تعجب مشاهده گردید که اصلی ترین و چالش برانگیزترین استان یعنی لرستان از تحقیق و تفحص حذف گردید آن هم چگونه فقط و فقط با توضیحات آقای استاندار جناب دهمرده!
البته از مجلسی که در این وانفسای تحریم و گرانی به دنبال اغراض سیاسی و استیضاح هایی که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب کاری ناصحیح و بیهوده است می باشند نباید بیش از این انتظار داشت که حق مسلم مردم یک شهر را به راحتی نادیده می گیرند. وگرنه مگر می شود کسی در کشور خبر از وضعیت خفت بار بروجـــرد در لرستان نداشته باشد؟ مگر می شود کسی نداند که مردم این شهر چه مصیبتی را تحمل می کنند؟ براستی آیا کسی هست که بر سرنوشت شوم بروجــرد فریاد واسفا سر ندهد؟
هر چند در این میان حاج بهرام نماینده پرتلاش و تنهای بروجــرد قول پیگیری داده است اما بیش از پیش آشکار می شود که برخی نمایندگان مجلس براستی به دنبال کار و حق و حقوق مردم نیستند.
واین هم سخنی با حاج بهرام:
برادرم کاش هر دو پایم را فدای آن پای در نربان شهادت گیر کرده ات  می کردم تا چابکتر از هر روز و پرتلاش تر از هر زمان دیگری بدون خستگی راه استقلال این شهر را با سرعت بیشتر طی کنی!
برادر از آن یکی نماینده جز خبرهای بد چیزی نشنیدیم که انتظارمان از او بس فراتر از این بود و از تو که هیچ قولی ندادی انتظاری نداشتیم و اینگونه می تازی آن هم با یک پا چه داریم که بگوییم؟ خسته نباشید...

تصاویر دیدنی از آیت الله العظمی بروجردی و فرزند بزرگوارشان

1.jpg

*نماز جماعت حضرت آیت الله العظمی بروجردی  در وشنوه در تابستان

 

2.jpg

*ملاقات محمدرضا شاه با معظم له در بیمارستان فیروز آبادی تهران جهت عیادت از ایشان

 

3.jpg

*نفر اول سمت راست مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد احمدی،  نفر بعدی مرحوم حجه الاسلام محققی نماینده معظم له در آلمان .سپس مرحوم حضرت آیت الله فاضل لنکرانی (پدر حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ محمد فاضل لنکرانی (ره)

 

4.jpg

*عکس مرحوم حجه الاسلام و المسلمین حاج سید احمد بروجردی ( پدر حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا احمدی بروجردی ) که برای عمل جراحی به المان رفته بود.

 

 

5.jpg

*عکس مربوط به نماز میت پدر آیت الله  العظمی صافی سید پشت سر حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی ره

بیانات حضرت آیت الله العظمی علوی بروجردی دامت بركاته بعد از درس خارج فقه روز چهارشنبه

بسم الله الرحمن الرحیم

عالمان فاسق و متعبدان جاهل، عوامل گمراهی جامعه

امیرالمؤمنین ـ علیه‌السلام ـ فرمودند: «قطع ظهری رجلان من الدنیا: رجل علیم اللسان فاسق؛ ورجل جاهل القلب ناسك. هذا یصد بلسانه عن فسقه، وهذا بنسكه عن جهله. فاتقوا الفاسق من العلما والجاهل من المتعبدین؛ اولئك فتنة كل مفتون. فإنّی سمعت رسول الله ـ صلی‌الله‌علیه‌وآله ـ یقول: یا علی! هلاك امتی علی یدی كل منافق علیم اللسان[1]».

ادامه مطلب

احکام سری اول دزدی بزرگ سه هزار میلیارد تومانی صادر شد

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای عصر دوشنبه در ادامه نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با خبرنگاران با اشاره به تایید حکم چند تن از متهمان پرونده فساد مالی بزرگ اظهار داشت: در دیماه امسال پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد که دیروز احکام برخی از متهمان پرونده تایید شد که برای اجرای حکم به شعبه بازگشته است.

احکام صادر شده به شرح زیر است:

مه آفرید خسروی فرزند منصور رئیس گروه آریا به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور و مفسد فی الارض شناخته شدن به اعدام محکوم و به اتهام پولشویی به رد اموال و به پرداخت یک چهارم 2500 میلیارد تومان به عنوان جریمه محکوم شد.

همچنین به دلیل پرداخت رشوه کل وجوه نیز ضبط شد.

وی ادامه داد: بهداد بهزادی فرزند ناصر که معاون حقوقی شرکت آریا بود نیز به اعدام و به اتهام شرکت در پولشویی به پرداخت یک چهارم 2500 میلیارد تومان مبلغ اختلاس به عنوان جریمه محکوم شد.

همچنین ایرج شجاعی معاون مالی شرکت نیز به استناد ماده 4 قانون تشدید کلاهبرداری و ارتشاء به اعدام محکوم اعدام و به اتهام پولشویی نیز به پرداخت یک چهارم 2500 میلیارد تومان به عنوان جریمه محکوم شد. همچنین سعید کیانی رضازاده رئیس بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز نیز به عنوان مفسد فی الارض شناخته شد و به اعدام محکوم شد. همچنین این فرد به بازگرداندن وجوهی که به عنوان رشوه دریافت کرده محکوم و به 23 میلیارد و 500 میلیون ریال جریمه محکوم شد.

سعید رضا محمدی مدیرعامل بانک ملی کیش شعبه کیش به استناد ماده 4 به حبس ابد و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم و به جرم پولشویی نیز به پرداخت 18 هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گفته سخنگوی قوه قضائیه، علیرضا ریاضی سرپرست منطقه بانک صادرات اهواز نیز به 15 سال حبس و انفصال موقت از مشاغل دولتی محکوم شد. طهماسب نصیری مدیرعامل شرکت خدمات عمومی به 20 سال حبس و پرداخت 137 میلیارد و 600 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

خدامراد احمدی معاون وزیر و رئیس سابق ایمیدرو بر اساس ماده 2 قانون ارتشا و کلاهبرداری به 10 سال حبس، رد مال ، 9 میلیارد ریال جزای نقدی و انفصال موقت از مشاغل دولتی محکوم شده است. عبدالرضا رسولی مدیرعامل شرکت صنعتی فولاد نیز به 20 سال حبس و رد مبلغ 30 میلیارد ریال و خودروی سانتافه محکوم شده است. ابوالفضل گلزاری مدیرعامل شرکت تراورس به سه سال حبس محکوم شده است. مجید اسعدی الموتی معاون وزیر راه و شهرسازی به 10 سال حبس ، 74 ضربه شلاق انفصال دائم از خدمات دولتی و استرداد رشوه 202 هزار یورو و 80 میلیون تومان و پرداخت جزای نقدی به همین مقدار محکوم شد.

شاپور رهنمای زکاوت مدیر کل وزارت راه نیز به 10 سال حبس، 74 ضربه شلاق، انفصال دائم از خدمت رد مال و جزای نقدی به میزان 266 هزار دلار محکوم شده است. علی امیری مدیر کل وزارت راه به 10 سال حبس ، 74 ضربه شلاق و رد مال به میزان 168 هزار یورو و جریمه نقدی به همین میزان محکوم شد.

کامران رادپویا مدیر یکی از شرکت های وابسته به گروه آریا به دو سال حبس ، رد مال به میزان 113 هزار یورو و بر اساس ماده های 592 و 593 قانون مجازات اسلامی به سه سال حبس دیگر نیز محکوم شده است.

محمد دستجردی مدیرعامل شرکت حدید پارسیان به یک سال حبس و بر اساس ماده پولشویی به پرداخت یک چهارم 23 میلیارد و 900 میلیون تومان وجه پولشویی محکوم شده است.

بهرام دهستانی مدیر شرکت الیت به دو سال حبس و همچنین پرداخت یک چهارم 686 میلیارد و 400 میلیون ریال محکوم شده است. امیر رضا موجودی به تحمل 5 سال حبس و بر اساس قانون پولشویی به پرداخت یک چهارم 686 میلیارد و 400 میلیون ریال جزای نقدی و بر اساس ماده 536 قانون مجازات اسلامی به 6 ماه حبس دیگر محکوم شد.

احسان نجیب به دو سال حبس و پرداخت یک چهارم 686 میلیارد و 400 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است سعید خسروی از اقوام مه آفرید نیز به 8 سال حبس محکوم شده است ضمن اینکه جمیله استوار از کارمندان مه آفرید به سه سال حبس محکوم شده بود که یک سال آن به جزای نقدی 100 میلیون ریالی بدل شده و محکومیت آن به پرداخت یک چهارم وجوه دریافتی بر اساس قانون پولشویی نقض شده است. همچنین عاطفه حسی به سه سال حبس محکوم شده بود که یک سال آن به پرداخت جزای نقدی به میزان 100 میلیون ریال بدل شد . این در حالی است که علیرضا بافتچی به تحمل 10 سال حبس ،74 ضربه شلاق و 550 میلیون ریال جزای نقدی همچنین 3 سال انفصال دائم از خدمات دولتی و 20 سال نیز انفصال از مشاغل دولتی و عمومی محکوم شده بود که 20 سال انفصال او از سوی دیوان عالی نقض شده بود علیرضا بهارلویی کارمند مه آفرید به دو سال حبس محکوم شده است. همچنین محمود سروری دیگر کارمند این گروه نیز به سه سال حبس محکوم شده است. این در حالی است که محمد رضا شهیدی تبار کارمند گروه خدمات عمومی به دو سال حبس، رد مبلغ 12 میلیارد و 400 میلیون ریال و جزای نقدی به میزان یک چهارم این پول محکوم شده است.

دعوت به همکاری: عزیزانی كه عكس، دست نوشته،‌ خاطره و... از حضرت آیت الله العظمی بروجردی دراختیار دارند

بسم الله الرحمن الرحیم


بدین وسیله از تمام عزیزانی كه عكس، دست نوشته،‌ خاطره، دیده­ها، شنیده­ها و ...

از حضرت آیت الله العظمی بروجردی (قدس سره) در اختیار دارند،

تقاضا داریم برای نگه داری و ثبت به دفتر حضرت آیت الله علوی بروجردی

واقع در قم خیابان انقلاب (چهارمردان)- كوچه 6- پلاك 197

بیت مرحوم آیت الله العظمی بروجردی

و یا به نشانی اینترنتی:www.alaviboroujerdi.com

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی علوی بروجردی ارائه بفرمایید.

تفاوت طراحی مقبره شهدای گمنام بروجــرد و خرم آباد/ طراحی از نوع علاء الدین بروجــردی!

وقتی به بالای تپه چغا می‌رسیم منظره بنای یادبود شهدا بیشتر شبیه آماس یک جراحت به نظرم می‌رسد و مدام این سؤال در ذهنم تکرار می‌شود که اگر برای پیروزی در"جنگی که بود" 8 سال زمان لازم باشد و برای شهدایش 10 سال طول بکشد تا بنای یاد بود بسازیم(اگر بسازیم!)، در"جنگی که هست" چقدر طول می‌کشد تا به پیروزی برسیم؟از پایین که به بالای تپه نگاه کنی پنج ستون و یک کاسه‌ی بزرگ پیداست که برعکس شده و مثل کلاهی بر سر بناست. این‌ها به علاوه‌ی مقداری آهن که در هیئت داربست ظاهر شده اند، به عقیده‌ مسئولان شهر بروجرد سهم پنج شهید گمنامی هستند که بر بالای تپه‌ای دفن شده‌اند.


از دی ماه 1380 شهدای گمنام مهمان شهر بروجرد شده اند؛ بقیه شهدا هم كه صاحب و بزرگ شهرند! در این سال علاء الدین بروجــردی نماینده بروجــرد ادعا کرد معماری چیره دست به نام نجفی دارد که بهترین طراحی را در این زمینه انجام می دهد نهایت طرحی بسیار بد و نا زیبا بر فراز تپه چغا برای گمنامان ساخته شد که نه زیباست نه هنری است و از همه بدتر حسینیه ها را جایی ساختند که فضای روحانی و زیبای شهدا را بر هم بریزد و بجای آزاد سازی فضا و روحانی کردن محوطه فقط شلوغ بازی شد! جالب آنکه حدود 9 سال ساخت این المان زشت طول کشید. جداً آقایان چه پاسخی برای کار خود دارند؟ آیا این مقبره در خور شأن شهدای گمنام است یا مثل همیشه دنبال رفع تکلیفید؟این هم مقبره شهدای گمنام خرم آباد در دانشگاه لرستان ببینید کدام زیباتر ساخته شده است:جدیدترین تصاویر ناسا از زمین

فضانوردان در جدیدترین اقدام خود، تصاویر خیره کننده ای از سیاره زمین تهیه کرده اند. از جمله این تصاویر نفس‌گیر می‌توان به وجود یک حلقه آبی عجیب و غریب در تهران، آتشفشانها، بیابانها، جزایر کارائیب و شفق شمالی اشاره کرد.
این تصاویر از ایستگاه بین المللی فضایی و توسط توماس مارشبورن، فضانورد ناسا، کریس هتفیلد فضانورد کانادایی و دیگر همکارانشان گرفته و آن لاین شده است.
هتفیلد به شوخی در مورد تصاویر تهیه شده از زمین می گوید: این تصاویر حاکی از مشکل پوستی زمین است. اشاره او به یک آتشفشان در حال فوران است، در حالی که کوه آتشفشانی کنار آن هیچ فعالیتی از خود نشان نمی دهد.

کریس هتفیلد این تصویر را در هشتم فوریه گرفته و می گوید: اینجا تهران پایتخت ایران است که در شب می درخشد. او پرسید آیا کسی می داند این بیضی از نور درخشان آبی در داخل شهر چیست؟ کاربران شبکه های اجتماعی پاسخ او را فرودگاه شهر می دانند.
 

کپسول سایوز در روز 12 فوریه، فضاپیمای پروگرس در آستانه پهلوگیری به ایستگاه بین المللی فضایی


مشکلات پوستی زمین در روز هشتم فوریه. (منطقه نامشخص)


غبار در دریا، وزش خاک و  غبار به سواحل لیبی و دریای مدیترانه در اوایل فوریه


در زیر ابرها : در این تصویر ماهواره ای، قله کوه آتشفشانی پالوه در جزیره اندونزی قرار دارد که در زیر ابرها پنهان شده است


ابرهای چین، ابرهای صبحگاهی در سواحل چین


تصویر ناسا از توفانی که طی روزهای 8 و 9 فوریه در شمال شرقی ایالات متحده ایجاد شد و موجب بارش برف در چندین ایالت شد


شفق شمالی: شفق اخیر در امواج سبز و قرمز بر فراز آمریکا و کانادا

هم اکنون به این کمپین بپیوندید فقط برای پنج ماه خودرو نخرید؟ چرا؟

سخنان نجفی منش، رئیس سابق انجمن قطعه سازان خودرو
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان در صحبتهایی که بیشتر شبیه به تحقیر مصرف کننده داخلی است ، گفت: مردم با قیمت های جدید خودرو کنار می آیند.در حال حاضر نقدینگی در کشور 6 برابر شده اما قیمت خودرو 6 برابر نشده است و می تواند همچنان افزایش یابد
نجفی منش، رئیس انجمن قطعه سازان ایران، امروز در مصاحبه ای در خصوص افزایش قیمت خودرو با تعیین ارز مبادله ای گفته است: هر چند مبنا قرار دادن ارز مبادله ای موجب افزایش قیمت خودروهای داخلی می‌شود، اما همان‌گونه که مردم با قیمت بنزین که از ۱۰۰ تومان به ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان رسید و قیمت نان که از ۱۰۰ تومان به ۵۰۰ تومان رسید با قیمت‌های جدید خودرو نیز کنار می‌آیند.
آقای نجفی منش راست می‌گوید، زیرا اکنون هم دولت و هم تولید کننده به خوبی رگ خواب مصرف کننده ای را که چاره ای جز تن دادن به اقدامات غیر کارشناسی و بعضاً ظالمانه را ندارد، به دست گرفته و شناخته‌اند. افزایش مجدد قیمت خودرو در بازار رسمی و آزاد که با تصمیم اخیر رئیس جمهور برای مجوز دادن در خصوص قیمت گذاری خودرو با ارز مبادله ای رقم خورد، گویا خوب به مذاق خودرو سازان و قطعه سازان خوش آمده است.
این امر از آنجایی هویدا است که گویا این طیف از صنعت، مصرف کننده را به عنوان یک سوژه برای رسیدن به خواست‌های سود محور ( اگر نگوییم سودجویانه) خود نگاه می‌کند.
بازی جدید خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو
خودروسازان بزرگ باز هم با توقف عرضه به دنبال رشد قیمت‌های بازار و چانه‌زنی برای کسب مجوز افزایش قیمت‌های رسمی خودرو هستند
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی قطع عرضه خودرو از سوی خودروسازان بزرگ را بازی جدیدی برای دامن زدن به رشد قیمت خودروها در بازار دانست
تصمیم دولت به كناره‌گیری از بازار خودرو
نمایندگی‌های فروش از قطع عرضه خودرو از سوی خودروسازان بزرگ خبر می‌دهند. تقارن این وضعیت با اعلام شیوه جدید قیمت‌گذاری خودرو موجب رشد بی‌ضابطه قیمت‌ها و ارائه نرخ‌های متفاوت و غیر معمول از سوی فروشندگان شده است
فقط محض یادآوری؛ قیمت برخی خودروها در سال گذشته همین موقع؛ تندر 16 میلیون، پژو 206 صندوقدار 23 میلیون، مگان 48 میلیون، پراید 9 میلیون و تیبا 12 میلیون. . واما آخرین خبر؛ امروز 29 بهمن 91؛ پژو 206 صندوقدار 54 میلیون، تیبا 22 میلیون، تندر 38 میلیون، پراید 20 میلیون و مگان 84 میلیون

پشت پرده اما مذاکراتی در حال انجام است؛ مذاکره بر سر قیمت خودرو و اینکه قیمت‌گذاری دست چه کسی باشد، دولت یا خودروساز؟ خبری از نتایج مذاکرات به بیرون درز نمی‌کند اما وزیر «صنعت، معدن و تجارت» جسته و گریخته حرف‌های تازه‌ای می‌زند؛ «سازمان حمایت باید از قیمت‌گذاری کنار برود»، «سازمان حمایت باید سیاستگذار باشد نه قیمت‌گذار.» اظهارات جدید «آقای وزیر»، جاده مخصوصی‌ها را سر شوق می‌آورد، چون می‌پندارند او در لفافه از آزادسازی قیمت خودرو خبر داده است. با این حال سازمان حمایت که اساسا علاقه‌ای عجیب به «تکذیب» دارد، آزادسازی قیمت خودرو را هم تكذیب می‌کند تا بازار خودرو به هم نریزد، غافل از آنکه بازار نخ ماجرا را گرفته و قیمت‌ها هم بالا رفته‌اند
به اوایل سال برگردیم به اوایل سال برگردیم؛ بحران در صنعت خودرو کم کم در حال نمایان شدن است قیمت‌ها با وجود آنکه بازار چندان تقاضایی ندارد، بالا می‌روند و همه انگشت به دهان می‌مانند که پراید شد 10 میلیون و پژو 206 شد 20 میلیون! وزارت صنعت به سازمان حمایت ماموریتی ویژه می‌دهد؛ خودروسازان به «جردن» دعوت می‌شوند تا از میزبان شان که سازمان حمایت باشد، برای افزایش قیمت کسب اجازه کند. بالاخره هم موفق می‌شوند، چون سفارش «آقای وزیر» پشت سرشان است. قیمت خودرو پس از سال‌ها تثبیت، افزایشی رسمی را تجربه می‌کند و خودروسازان امیدوار می‌شوند که از این پس هر وقت هوس کردند، شال و کلاه کرده و از جاده مخصوص راهی جردن شده و مجوز افزایش قیمت بگیرند،

حالا به نیمه‌های سال رسیده‌ایم؛ تولید افتی شدید و کم سابقه را تجربه کرده و چیزی نمانده نصف شود.و همه با تعجب می‌پرسند: پراید شد 13 میلیون؟ 206 سی میلیون؟ کسی جوابگو نیست؛ خودروسازان اوضاع آشفته بازار را گردن نمی‌گیرند و گرانی‌ها را به گردن دلال‌ها می‌اندازند.سال از نیمه رد شده و دعوای خودروسازان و سازمان حمایت بر سر قیمت خودرو بالا گرفته؛ خودروسازان آزادی می‌خواهند، آزادی قیمت خودروسازان باز هم روانه جردن می‌شوند و پس از کلی چانه زنی با میزبان سخت گیرشان، مجوزی دوباره برای افزایش قیمت می‌گیرند. بازار اما همچنان ملتهب است و قیمت‌ها بالا مانده‌اند و گاه بالاتر نیز می‌روند. پراید از 13 میلیون هم رد شده و مگان به بالای 50 میلیون رسیده است، 206 هم گیر نمی‌آید و اگر بیاید، باید 30 میلیون برایش هزینه کرد.

 اواخر پاییز شده و آمارها از نصف شدن تیراژ تولید حکایت می‌کنند. حالا دیگر خرید خودرو حکایت خوردن خاویار را دارد و هر کسی را یارای آن نیست. از بازار بوی تند گرانی می‌آید، بوی پراید 14 میلیونی و تندر 27 میلیونی حال در انتهای سال هستیم قیمت‌ها به حدی بالا رفته‌اند که بیشتر به جوک می‌مانند تا واقعیت. برای هیچ کس قابل هضم نیست که پراید 5/15 میلیون باشد و مگان 70 میلیون و تندر 35 میلیون، اما نه جوک است و نه کابوس، واقعیتی است محض. در این اوضاع و احوال، سازمان حمایت سکوت کرده و خودروسازان هم دیگر هیچ نمی‌گویند و حتی اعتراض هم نمی‌کنند

 ماجرا همین است، قیمت خودرو قرار است آزاد شود و سازمان حمایت از این ماجرای پرحاشیه کنار خواهد رفت. فعالان صنعت خودرو این خبر را تایید می‌کنند و می‌گویند منتظر ابلاغ آن هستند و ابلاغیه که برسد، خودشان قیمت را بر اساس نرخ ارز مبادله‌ای تعیین می‌کنند و سازمان حمایت فقط نظارت خواهد کرد.واما آخرین خبر؛ امروز 29 بهمن 91؛ پژو 206 صندوقدار 54 میلیون، تیبا 22 میلیون، تندر 38 میلیون، پراید 20 و مگان 84 میلیون

آنقدر به مصرف کننده ایرانی توهین شده که حد ندارد بگذارید ما نیز همانند مردم عربستان و انگلیسیها و خیلی مردم دیگر جهان با نخریدن درس عبرتی به آنها بدهیم تا برای همیشه آویزه گوششان شود فق ط برای پنج ماه خودرو نخرید تا قیمت ها بشکند. .

گزارشی از تایید حکم حبس معاون وزیر و مدیرعامل سابق ایمیدرو و نقش نماینده بروجــرد

دفتر دادستان کل کشور خبردادکه :از سوی شعبه سیزدهم دیوانعالی کشور،حکم 10سال حبس برای خدامراداحمدی معاون وزیر ومدیرعامل سابق ایمیدرو در پرونده فساد بزرگ مالی تایید شد.
 
به گزارش تسنیم، دربندچهارم اطلاعیه دفتر سخنگوی قوه قضاییه که دیروز یکشنبه 29بهمن منتشر شد آمده است :  "حکم حبس ده سال و انفصال و شلاق و جزای نقدی واسترداد وجوه مأخوذه دوتن از معاونین سابق وزیر که یکی از آنان رئیس سابق سازمان ایمیدرو می باشد و همچنین دوتن از مدیران کل وزارت راه تأئید گردیده است".

ادامه مطلب

دانلود کتاب PDF اشعار صامت بروجردی

میرزا محمد باقر صامت بروجردی معروف به صامت بروجردی و متخلص به صامت (۱۲۶۳-۱۳۳۳ قمری)، یکی از شاعران مذهبی و مدیحه سرایان قرن سیزدهم و چهاردهم ایران است.

صامت از راه سقط فروشی در بازارچه حاج سهرابی بروجرد امرار معاش می‌کرد و در کنار آن به کارهای ذوقی می‌پرداخت.

برای دانلود دیوان صامت بروجردی (لطفا کلیک کنید)

گرانی افغان های مقیم ایران را فراری داد!

همزمان با سخت تر شدن شرایط زندگی برای افغانهای مقیم ایران، بسیاری از افغانها به جای بازگشت به کشورشان راه مهاجرت به ترکیه را در پیش گرفته اند.
" نشنال" گزارش داد، در ماه های گذشته بیش از 20 هزار مهاجر افغان ساکن در ایران وارد ترکیه شده اند.
بر اساس این گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آنکارا اعلام کرده است بسیاری از این آوارگان افغان در مساجد و پناهگاه هایی که خیریه ها برای آنها سازمان داده اند سکنی گزیده اند.
مهاجران افغان با توجه به افزایش هزینه های زندگی در ایران در اثر تحریم ها و افت محسوس ارزش ریال در برابر دلار در یک سال گذشته با حقوق های اندک خود قادر به ادامه زندگی در ایران نیستند.
مسئول یکی از خیریه ها در آنکارا با اعلام اینکه تلاش می کنند به این افغان های مهاجر سرپناه ، غذا ، لباس و دیگر مایحتاج اولیه زندگی را تامین کنند می گوید ، "چه کار دیگری از دستمان بر می آید، اگر این کار را نکنیم در این سرمای زمستان این افراد مجبورند در خیابان ها بمانند."
بر اساس اعلام کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تا ژوئن 2012 تعداد مهاجران افغان ثبت نام کرده در دفتر این نهاد بین المللی در ترکیه 7 هزار نفر بودند که از این تاریخ به بعد 13 هزار نفر دیگر به این رقم افزوده شده است.
بر اساس بر آورد های سازمان ملل هم اکنون بیش از 820 هزار افغانی مهاجر در ایران زندگی می کنند.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل دلیل مهاجرت گسترده افغان های ساکن در ایران به ترکیه را در نامشخص بودن شرایط کشورشان پس از خروج نیروهای خارجی در سال 2014 و نیز اوضاع و شرایط نامساعد اقتصادی در ایران می دانند که ترجیح می دهند به جای بازگشت به کشورشان و ادامه اقامت در ایران راه مهاجرت به ترکیه را در پیش بگیرند.
سخنگوی سفارت ایران در آنکارا این مساله را که دولت ایران به افغان های مهاجر در ایران فشار می آورد تا این کشور را ترک کنند ، تکذیب کرده است.
عبدالرضا شقاقی با اعلام این موضوع می گوید:" در ایران هیچ فشار خاصی روی افغان ها نیست بلکه مهاجرت آنها به ترکیه بیشتر برای این است که آنها در پی اخذ اقامت از یک کشور اروپایی هستند."
دولت ترکیه به افغان های مهاجر پناهندگی نمی دهد اما ظاهرا مقامات ترکیه ای موافقت کرده اند تا زمانی که این افغان های مهاجر از کشورهای ثالث مجوز اقامت دریافت کنند، در این کشور بمانند.
"تانر کیلیچ" مدیر یک سازمان غیر دولتی حامی مهاجران می گوید به طور متوسط افغان های مهاجر مجبورند حدود 4 سال برای اخذ مجوز اقامت از کشورهای ثالث در ترکیه بمانند.

پول خون باباش و میخواد؟!!/ أیها الناس نخرید

کاربران در نظرات دارالسرور اعلام کردند: أیها الناس نخرید
من با تمام وجودم از این کار حمایت می کنم و از الآن اعلام می کنم و سوگند می خورم در بهار امسال لب به آجیل حتی تخمه آفتابگردان نزنم و انتظار دارم مردم شهرم برای اولین بار در تاریخ ایران روی دلال های مفت خور را سیاه کنند.
مرغ و برنج که آبروی شهر ما را برد با آن صف های طولانی دست کم در آجیل آبروداری کنیم.
مرغ و برنج گفتیم قوت مردم است اما آجیل تجملات است. بیایید یکبار برای همیشه درس عبرت به سودجویان بدهیم. بیایید اجازه ندهیم هرکس هر بلایی که می خواهد سرمان بیاورد. ایها الناس پسته که دیگر 100 درصد ایرانی است که قیمتش از کیلویی 60 هزار تومان بالاتر می شود. آخر به دلار چه؟ آقای ع تو چکاره ای که در برابر تصمیم دولت در جلوگیری از صادرات پسته سخنرانی می کنی و حرف مفت میزنی؟ ای خدا به کی باید شکایت کنیم که عده ای مانند زالو به جان این مردم افتاده و فقط این پیکر نحیف را می مکند؟

سید احمد خمینی چگونه داماد بروجــردی ها شد؟/ روایت داستان از زبان صادق طباطبایی بروجــردی

پدرم با خواهرم صحبت کرده و گفته بودند که ممکن است زندگی تو، زندگی آرامی نباشد اما از سعادت اخروی و اعتباری مذهبی برخوردار خواهی شد. خواهرم هم بعد از چند روز جواب مثبت را داده بود.

صادق طباطبایی بروجــردی را خیلی‌ها به عنوان یکی از سیاستمدارن ایرانی می شناسند، سیاستمداری که این روزها دنیای سیاست را رها کرده است و زندگی خود را بی سیاست سپری می‌کند، در خاطراتش به نحوه آشنایی و ازدواج سید احمد خمینی با خواهر خود اشاره می‌کند و می‌گوید:

ماجرای ازدواج سیداحمد خمینی با خواهر صادق طباطبایی/ تاکید براستقلال زن و مرد بعد از ازدواج

«خواهر من نامه‌ای به من نوشت و گفت که احمد خمینی از من خواستگاری کرده است. او نظر من را خواست و من گفتم باید خودت تشخیص بدهی و من از راه دور نمی‌توانم قضاوت کنم اما امیدوارم که فقط به اعتبار فرزندی آیت‌الله«امام» خمینی، با او ازدواج نکنی. در مورد شخصیت او هم تحقیق کن اما تا آنجایی که من شنیده‌ام، جوانی شایسته است.

ماجرای آشنایی خانواده امام با خواهر من  در زمان سفر به عراق اتفاق افتاد و همسر امام خواهر من را آنجا دیده بودند و از طریق آقای لواسانی از با پدر من صحبت و از خواهرم خواستگاری کرده بودند.

پدرم گفته بودند که باید فکر کنند و باید موضوع را با خواهرم در میان بگذارند. پدرم می‌گفت که دو یا سه روز بعد از اداره ساواک یه آنها تلفن و گفته شده بود که چنین وصلتی نباید صورت بگیرد. پدرم می‌گفت به خاطر مخالفت با ساواک مصر شده است که این ازدواج صورت بپذیرد.

در عین حال به خواهرم صحبت کرده و گفته بودند که ممکن است زندگی تو، زندگی آرامی نباشد اما از سعادت اخروی و اعتباری مذهبی برخوردار خواهی شد. خواهرم هم بعد از چند روز جواب مثبت را داده بود.

خواهرم می‌گفت که وقتی با احمدآقا صحبت کرده، ایشان تاکید داشته اند که زن و مرد باد استقلال خود را پس از ازدواج حفظ کنند و حتما خواهرم باید درس خود را ادامه دهد و تمام کند.

افتتاح 50 هزار مترمربع پروژه عمرانی دانشگاه آزاد بروجرد تا سال آینده

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: 50 هزار متر مربع پروژه عمرانی این واحد سال آینده افتتاح می‎شود.

دکتر احمد سیف در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: آموزش عالی به دنبال افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوست، این در حالیست که از سوی دیگر تعداد دانش‌آموزان پشت کنکور روز به روز کمتر می‎شود اما همچنان و با توجه به این وضع داوطلبان رشته‎های ریاضی فیزیک و پیراپزشکی زیاد است.

وی اظهار کرد: در این راستا تصمیم به افزایش رشته‎های دانشگاه گرفته شد با توجه به اینکه در سال 1388 تنها 12 رشته کارشناسی ارشد در این واحد موجود بود و در حال حاضر 28 رشته ارشد در واحد بروجرد و 26 رشته در واحد علوم و تحقیقات وجود دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد تصریح کرد: همچنین 46 رشته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته وجود داشت که 33 رشته نیز به آن اضافه شد و در حالیکه در سال 88، ده هزار و 400 دانشجو مشغول به تحصیل بودند اما در حال حاضر با احتساب واحد علوم و تحقیقات این میزان به 14 هزار و 713 دانشجو رسیده است.

سیف ادامه داد: با توجه به هدفمند شدن یارانه‎ها تمام وسایل مورد نیاز خریداری شد و توانستیم 20 هزار متر مربع فضای مسقف و 30 هزار مترمربع فضای محوطه‌سازی را به اتمام برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد تنها واحدی بوده که توانسته تمام پروژه‎های عمرانی خود را به اتمام برساند و در بهار سال آینده 50 هزار متر مربع از این پروژه‎ها افتتاح خواهد شد.

اسم شما رنگ دارد، آن‌ را بشناسید!

اسم شما چه رنگی است؟ چی؟ مگر اسم‌ها هم رنگ دارند؟ پس چی که دارند! تازه اگر شما بدانید اسم‌تان چه رنگی است شاید خیلی از مشکلات‌تان در زندگی حل شود. چی؟ باور نمی‌کنید؟ پس این مطلب را تا انتها بخوانید و متوجه شوید که اسم‌تان رنگ دارد و شناسایی این رنگ خیلی در موفقیت شما موثر است.

روان‌شناسان می‌گویند؛ همه ما به نحوی تحت‌تاثیر رنگ‌ها هستیم و به عبارت دیگر (خود) واقعی‌مان را با این رنگ‌ها نشان می‌دهیم. برای اسم هر فرد رنگ مخصوصی وجود دارد. 

که می‌تواند بر زندگی او تاثیر بگذارد. جالب است نه؟! این‌که شما بدانید برای اسم‌تان رنگ مخصوصی وجود دارد و می‌توانید راز شخصیتی خود را از لابه‌لای آن دریابید! باید بسیار جالب و هیجان‌انگیز باشد. پس به موارد زیر به ترتیب ذکر شده کاملا توجه کنید: 

ادامه مطلب

رویترز خبر داد: افشای پیشنهاد 1+5 به ایران در مذاکرات آتی

در حالی که تنها حدود 10 روز به زمان برگزاری مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 در قزاقستان باقی مانده، خبرگزاری رویترز امروز با انتشار خبری مدعی شده از پیشنهادی که قرار است اعضای این گروه به ایران ارائه دهند آگاهی یافته است. پیشنهادی عجیب که در صورت صحت، می تواند نتیجه مذاکرات را از هم اکنون مشخص سازد.

 خبرگزاری «رویترز» با انتشار خبری اعلام کرد از محتوای پیشنهادی که قرار است کشورهای عضو 1+5 به ایران ارائه دهند، آگاهی یافته است. اما در کمال تعجب، این پیشنهاد تنها عبارت است از کاهش تحریم های وضع شده بر تجارت طلا با ایران!

این خبرگزاری که منبع خبر خود را «مقامات غربی» اعلام کرده، در این رابطه می نویسد قدرت های غربی قصد دارند تا در ازای تعطیل شده تأسیسات غنی سازی اورانیوم ایران در «فردو»، تحریم های وضع شده بر تجارت طلا و دیگر فلزات گرانبها با ایران را کاهش دهند.

این مقامات تأیید کرده اند که قرار است این پیشنهاد در مذاکرات روز 26 فوریه در آلماتی قزاقستان به ایران ارائه شود و  اظهار داشته اند این پیشنهاد، نوعی اصلاح و به روز رسانی پیشنهاداتی است که در دوره های پیشین به ایران ارائه شده بود.

اما این خبر در حالی توسط رویترز مطرح می شود که در صورت صحت، این پیشنهاد نه تنها عجیب، بلکه عملاً برای ایران تحقیرآمیز خواهد بود. از مدت ها پیش یکی از مباحث مطرح درباره مذاکرات هسته ای ایران آن بود که غرب در فرایندی مستمر، تحریم ها علیه ایران را افزایش می دهد و سپس در مذاکرات از همان تحریم هایی که به تازگی وضع کرده به عنوان ابزار برای چانه زنی استفاده می کند.

مقامات غربی در حالی از لزوم حصول پیشرفت در مذاکرات هسته ای دم زده و با انداختن توپ به زمین ایران، خواستار انجام «اقدامات عملی و واقعی» از سوی ایران می شوند که خود عملاً اصلی ترین شروط پیشبرد یک فرایند دیپلماتیک را به دست فراموشی سپرده اند.

به هر حال، آنچه مشخص است، تا زمانی که غرب دست از رویکرد غیرواقع بینانه و متکبرانه خود در مذاکرات هسته ای برنداشته و پیشنهاداتی واقعی و عملی به ایران ارائه ندهد، نباید انتظار اقدامی از سوی ایران را داشته باشد و چنین پیشنهادی نیز عملاً از پیش راه هرگونه توافقی را در مذاکرات آلماتی می بندد.

پیشنهاد غیراخلاقی برای ثبت رکورد ورزشکاران خانم!

افکار -  رئیس دفتر یکی از روسای فدراسیون های ورزشی رفتاری زشت و دور از اخلاق با برخی از ورزشکاران خانم دارد.

گفته می شود این شخص خواسته های حیرت انگیز و پیشنهادهای غیراخلاقی به برخی ورزشکاران خانم داده است.

آقای ک وقتی برخی از خانم های ورزشکار برای ثبت رکوردشان به فدراسیون می روند به این خانم ها می گوید ابتدا شماره تلفن همراهتان را به من بدهید تا ترتیب کارها را بدهم.

پس از آن نیز در تماس با خانم های ورزشکار پیشنهاد غیراخلاقی می دهد! مربی یکی از این ورزشکاران خانم در گفت و گو با این سایت اعلام کرد: من این مسئله را به مسئولان حراست وزارت ورزش اطلاع خواهم داد و می دانم آنها با چنین شخص فاسدی برخورد می کنند. زیرا رئیس فدراسیون در جریان کارهای این مسئول دفترش نیست و نمی داند که او چه افکار پلیدی در سر دارد و چه پیشنهادهای شرم آوری به برخی از ورزشکاران خانم می دهد!

گزارش تصویری مسابقات اسب دوانی بروجــرد در پیست امین
ادامه مطلب

افزایش تعداد نمایندگان شورای شهرهای بروجــرد، دزفول و...

خوزستان شمالی: نمایندگان تهران در شورای شهر از 15 نفر به 31 نفر، کرج از 9 نفر به 21 نفر، قزوین، زنجان، ساری، گرگان، خرم‌آباد، بروجرد، دزفول، بندرعباس، اردبیل، سنندج از شهرهایی هستند که اعضایشان از 9 نفر به 13 نفر افزوده خواهد شد.
 تعداد نمایندگان شهرهای کرمانشاه، رشت، ارومیه، کرمان، زاهدان، همدان، اراک و یزد از 9 به 15 عضو اصلی، شهرهای اصفهان، تبریز و شیراز از 11 نفر به 21 عضو افزایش نماینده خواهند داشت.


سرانجام تعداد نمایندگان شهر مشهد در شورای شهر هم از 11 نفر به 25 نفر افزوده می‌شود.

 تعداد اعضاء علی‌البدل هم متناسب با تعداد اعضاء اصلی و منطبق بر جمعیت شهرها افزایش خواهد یافت.

 شهرهای بجنورد، بیرجند، ایلام و یاسوج هم از جمله شهرهایی هستند که اعضای شورای شهر آنها از 7 نفر به 11 نفر افزایش می‌یابد.

به موجب ماده 8 قانون مذكور، تعداد اعضاء علی‌البدل شوراها از 2 تا 6 نفر به تناسب تعداد اصلی هر شورا با اولویت از لحاظ تعداد آراء بعد از حائزین اكثریت قرار می‌گیرد.

در اصلاحاتی كه طی چند مرحله توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت گرفت و تصویب شد و محتوای سابق كه در خصوص انتخاب اعضاء علی‌البدل بود در ماده 7 ادغام شد. به موجب ماده 7 اصلاحی اخیر، تعداد اعضای اصلی و علی‌البدل شورای شهر به شرح زیر می‌باشد:

الف) شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت، پنج نفر عضو اصلی  دو نفر عضو علی‌البدل

ب) شهرهای از بیست هزار نفر تا پنجاه هزار نفر جمعیت، هفت نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی‌البدل

ج) شهرهای از پنجاه هزار نفر تا یكصد هزار نفر جمعیت، نُه نفر عضو اصلی و چهل نفر عضو علی‌البدل

د) شهرهای از یكصد هزار نفر تا دویست هزار نفر جمعیت، یازده نفر عضو اصلی و پنج نفر عضو علی‌البدل

هـ) شهرهای از دویست هزار نفر تا پانصد هزار نفر جمعیت، سیزده نفر عضو اصلی و شش نفر عضو علی‌البدل

و) شهرهای پانصد هزار نفر تا یك میلیون نفر جمعیت، پانزده نفر عضو اصلی و هفت نقر عضو علی‌البدل

ز) شهرهای بیشتر از یك میلیون نفر تا دو میلیون نفر جمعیت، بیست و یك نفر عضو اصلی و هشت نفر عضو علی‌البدل

ح) شهرهای بیش از دو میلیون نفر جمعیت، بیست و پنج نفر عضو اصلی و ده نفر عضو علی‌البدل

ط) شهر تهران 31 نفر عضو اصلی و 12 نفر عضو علی‌البدل

تبصره: ملاک تشخیص جمعیت هر شهر و روستا، آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن با اعلام رسمی مرکز آمار ایران خواهد بود.

با نخریدن آجیل‌عید،با هم‌ بودن راتمرین‌کنیم

همه ماها خوب میدونیم که اصلاً اوضاع خوبی توی کشور جریان نداره . قصد نداریم کسی رو متهم کنم. قصد شعار دادن نداریم. مشکل از این حرفا رد شده. این نوشته نه سیاسیه و نه قصد تحلیل اوضاع داره و نه دنبال متهم میگرده. این نوشته عین یه درده که این روزا داره یواش یواش عین خوره همه چیزو میخوره و جلو میره.
متاسفانه یک مشت دلال مثل زالو و کفتار به جون مردم افتادن و هر روز یک چیزی بهونه میکنن تا خون بیشتری از بدن بی رمق مردم بکشن . از ارز و طلا و ماشین و مسکن گرفته تا ارزاق عمومی و ... حالا چشممون به جمال آجیل هم روشن شد!!! من واقعاً نمیفهمم چه اتفاقی افتاده که آجیل توی یک هفته باید ۲-۳ برابر بشه!!! اگه تولید کننده سودی میبرد آدم برای خودش توجیه میکرد که لااقل آدمای زحمت کش سود بردند ولی متاسفانه زالوها و کفتارها به صف شدن تا شیره جون کشاورزو با مزه خون مردم یکجا بالا بکشن.


الان خیلی از هم وطنامون حتی دیگه توان سیر کردن شکم خودشون و خانواده شونو ندارن. توان خرید یه دست لباس رو ندارن. توان تامین هزینه تحصیل بچه اشونو ندارن ...

حالا چرا بحث آجیلو وسط کشیدم، شاید هنوز برای خیلی از ماها ۳۰۰-۴۰۰ تومن هزینه آجیل عید اونقدر نباشه که توان مالیمونو تحت فشار بزاره اما این پول میتونه شب عید یه خانواده رو برقرار کنه. میتونه هزینه خوراک ۱ ماه یک خانواده رو تامین کنه. قصدم این نیست که بگم بیاییم پول آجیلو به اونایی که نیازمندن و آبرودار کمک کنیم. قصدم اینه که بگم بیاییم" با هم و برای هم بودنو" تمرین کنیم. نخریدن و نخوردن آجیل کسی رو نمیکشه . اما خریدنش یک مشت مفت خور دلالو ( صنف و بازار به دل نگیرن منظورم دلالهاست ) خرکیف میکنه و صد البته جری تر که دفعه بعد یک چیز دیگه و یک شکل دیگه براشون عامل مکیدن خون مردم بشه. قصدم اینه که بیاییم به جای شعار دادن و عمل نکردن ، اینبار بدون شعار عمل کنیم. بیاییم پوزه دلال جماعتو بمالیم زمین تا حواسش جمع بشه که نه بابا، دیگه از اون خبرا نیست.اگر ۱۵ میلیون خانواده بطور متوسط ۱۰۰ هزار تومن توی جیب دلالای آجیل بکنن، همین یک قلم میشه ۱۵۰۰ میلیارد تومن!!! پولی که بلافاصله میره توی یک مسیر دیگه و هر بار فربه تر و فربه تر میشه و دمار مردمو درمیاره .

حرف ساده است. بیاییم امسال آجیل نخریم و یک نوشته قشنگ روی سفره هفت سینمون، میزمون بزاریم که برای چی اینکارو کردیم. اگر کسی دوست داشت (دوست داشت بدون هیچ اجباری) میتونه معادلشو به افراد نیازمند اطرافش یا مثلاً به زلزله زده هایی که یک زمستون وحشتناکو گذروندن کمک کنه تا اونها هم یه کمی عید داشته باشن یه کمی مرهم آلامشون باشیم یه کمی "بگیم" هموطن ما کنارت هستیم. نه اینکه با یه نوشته توی فیس بوک ... با گفتن ۴ تا جمله توی جمع ابراز هم دردی بکنیم . میتونیم با پولش مواد خوراکی، لباس، یا هر چیز ضروری دیگه تهیه کنیم و ببریم دم خونه یه آدم زحمتکش که روزگار نامرد دستشو خالی کرده، زنگو بزنیم و بزاریم پشت در و بریم. اگر هم دوست نداشتیم پولشو بزاریم جیب خودمون. حداقل نزاشتیم یه مشت مفت خور بخورن و ببرن و به ریشمون بخندن.
بعضی ها فکر میکنن: مگه میشه! عیده! آبرومون...! ... ما که فکر میکنم میشه و قشنگتر هم هست. آبروی آدم به اینه که انسان باشه. آبرویی که بند ۴ تا تخمه و آجیل باشه همون بره بهتره.

ما (یه تعدادی از دوستان) تصمیم گرفتیم که نه خودمون آجیل میخریم و نه جایی میخوریم. هر جا هم که بریم برای دید و بازدید یه کارت به سینه‌مون میزنیم و روش مینویسیم چرا اینکارو کردیم. سر سفره هفت سینمون هم یک نوشته خواهیم گداشت و موقع پذیرایی مهمون روی میز میزاریم که هزینه آجیل امسالو به نیازمندان دادیم. تا این مسئله جا بیفته

توی این روزای بی کسی، یه کمی کس و کار هم دیگه باشیم.

امیدوارم با انتشار این موضوع و عمل به اون
- نخریدن آجیل
- نخوردن آجیل
- اگر دوست داشتید هزینه کردن پولش برای افراد نیازمند دور وبر خودتون
هر کدوم سهم خودمونو ادا کنیم. از آجیل شروع کنیم، اگر خوب بود سراغ چیزای دیگه هم میریم

لطفا نگیم "مردم" وقتی می فهمن یه چیزی می خواد کمیاب بشه میرن بیشتر می خرن... ما خودمون "مردم" رو تشکیل می دیم. ما حاضر نیستیم خودمون سختی بکشیم چون فکر می کنیم بعضی ها می رن می خرن و می گیم چه فایده پس این ها بی نتیجست.. مشکل اینجاست که زمانی که وجدانمون بهمون می گه ما باید از یه جا شروع کنیم، با این تفکرات سر وجدانمونو کلاه می ذاریم..
پس همین مردم خود ما هستیم. از خودمون شروع کنیم. توی این جمعیت اگه خود ما ، کسایی که این متنو می خونن یه عدشونم این کارو انجام بدن دفه ی بعدی چند نفر دیگه باهامون هم راه می شن. اول هر کاری سخته اما زمانی که وحدت رو یاد بگیریم همه چیز درست می شه.
این چرخه معیوب رو خودمون درستش کنیم. این یک کار که ازمون بر میاد.
 

گوساله فشن!+تصویر

سرپرست وزارت بهداشت در نخستین گام مخالف جدی تأسیس دانشگاه علوم پزشکی بروجــرد را عزل کرد

محمدحسن طریقت منفرد، بعد از حدود یکماه از قبول سرپرستی وزارت بهداشت، طی حکمی، رمضان محسن‌پور را به عنوان جایگزین حسن آقاجانی (مدیرکل سابق دفتر وزارتی و اصلی ترین مخالف جدی تأسیس دانشگاه علوم پزشکی بروجــرد ) و سرپرست دفتر وزارتی وزارت بهداشت منصوب کرد.

این اولین تغییر سرپرست جدید وزارت بهداشت، در ستاد وزارت بهداشت است. حسن آقاجانی پیش از این رئیس دفتر وزارتی و روابط عمومی وزارت بهداشت و مشاور ارشد، مرضیه وحید دستجردی، وزیر اسبق بهداشت بود.

رمضان محسن پور نیز معاون امور مجلس، وزارت بهداشت است که با حفظ سمت به عنوان سرپرست دفتر وزارتی وزارت بهداشت منصوب شده است.

سرپرست جدید وزارت بهداشت بعد از فعالیت در این سمت، اداره روابط عمومی وزارت بهداشت را از دفتر وزارتی جدا کرد و این اداره را به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ارتقا داد.

گفته می‌شود، حمید حسینی، مدیر روابط عمومی و سخنگوی وزارت بهداشت نیز از سمت خود استعفا داده است و منتظر تأیید استعفای خود از سوی سرپرست جدید وزارت بهداست است تا به سازمان صدا و سیما محل کار سابق خود بازگردد.

متن حکم، انتصاب محسن پور، در سمت جدید به این شرح است:

جناب آقای دکتر سید رمضان محسن‌پور

معاون محترم وزیر در امورمجلس

سلام علیکم

نظر به تعهد و توانایی جناب عالی، به موجب این ابلاغ و با حفظ سمت به عنوان سرپرست دفتر وزارتی منصوب می‌شوید تا با استعانت از درگاه خداوند متعال در راستای تحقق اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایید..

موفقیت جناب عالی را از خداوند منان خواستارم.


ماجرای کاپشن پاره احمدی نژاد!/ عکس

سال گذشته در جریان یک نشست خبری خبرنگار فارسی زبان شبکه cbc از محمود احمدی نژاد خواست تا کاپشن معروفش را به او دهد و اشاره کرد که سال قبل تر هم این تفاضا را مطرح کرده و درخواستش اجابت نشده است. این خبرنگار اطلاع نداشت که کاپشن معروف احمدی نژاد با پارگی مشهورش که نماد ساده زیستی رئیس دولت بود، یک سال قبل تر به مبلغی معادل 54 میلیون تومان در یک حراجی فروخته شده است و به همین خاطر هم بود که وقتی احمدی نژاد به کنایه به او گفت که «آن کاپشن مارک ندارد که بروید آن را حراج کنید» به خنده از کنار این کنایه گذشت.

 

مسکوت گذاردن پروژه های بروجــرد و کار تمام وقت برای پروژه های خرم آباد

ویروگرد قلب زاگــرس: پروژه ریلی بروجرد همچون فرودگاه آیه الله بروجردی، منطقه ویژه اقتصادی و ده ها طرح مصوب دیگردر ظل توجهات نماینده دولت خدمتگزار به خرم آباد، دشمنی آشکار با شهر استعدادهای درخشان و بی انگیزگی نمایندگان در محاق فراموشی.

 این هم مشتی دیگر از خروار:

عملیات خاکبرداری 12 کیلومتر از راه آهن دورود - خرم آباد - اندیمشک انجام شد


خرم آباد - خبرگزاری مهر: مدیر کل راه آهن استان لرستان گفت: تا کنون عملیات خاکبرداری 12 کیلومتر از راه آهن دورود - خرم آباد - اندیمشک انجام شده است.

علی محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند اجرای پروژه راه آهن دورود - خرم آباد - اندیمشک اظهار داشت: تا کنون عملیات خاکبرداری 12 کیلومتر از این راه آهن انجام شده است.

وی با اشاره به اخذ ماده 32 این پروژه ریلی در استان لرستان تصریح کرد: در حال حاضر کار ترک تشریفات پروژه ریلی دورود - خرم آباد - اندیمشک در حال انجام است.

مدیر کل راه آهن استان لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر قرارگاه خاتم الانبیا پیمانکار این پروژه است بیان داشت: برای ادامه کار اجرایی راه آهن دورود - خرم آباد - اندیمشک نیازمند اعتبار هستیم.

محمدی با بیان اینکه انجام پروژه های ریلی هزینه و اعتبار بالایی را نیاز دارد بیان داشت: در این راستا می طلبد که به پروژه های ریلی استان لرستان توجه ویژه ای صورت گیرد.

بازتاب دستور رئیس‌جمهور در هامش نامه دکتر بیژن گودرزی رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایران

ایران : در پی دستور رئیس‌ جمهور مبنی بر تجدیدنظر برای رد صــلاحیت‌شدگـان انتخـابات سازمان نظام ‌پزشکی برخی افراد و گروه‌های سیاسی منتسب به جامعه پزشکی این اقدام رئیس‌جمهور را غیرقانونی دانسته و مدافع رد صلاحیت گسترده و برگزاری انتخاباتی حداقلی شدند.
در همین رابطه برخی چهره‌های پزشکی نسبت به این گونه اظهارنظرها واکنش نشان داده و دستور رئیس جمهور را در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور و منطبق بر عدالت توصیف کرده و خواستار پرهیز از اعمال غیرقانونی در روند تایید صلاحیت نامزدهای این انتخابات شدند. در روزهای گذشته افراد و گروه‌هایی نسبت به دستور رئیس جمهور اظهاراتی را مطرح کرده و از جایگاهی غیررسمی، این اقدام بالاترین مقام اجرایی کشور را غیرقانونی عنوان کردند.

ادامه مطلب

حکم اعدام مه‌آفرید امیرخسروی تأیید شد/ آیا نورچشمی ها نیز مجازات خواهند شد؟

قضات شعبه 13 دیوانعالی کشور که از مهرماه مشغول بررسی پرونده و احکام صادره دادگاه انقلاب برای 37 متهم بخش اول فساد بزرگ مالی بودند، حکم اعدام مه‌آفرید امیرخسروی، متهم ردیف اول این پرونده را تأیید کردند.

برخی از رسانه‌ها به نقل از آیت‌الله محسنی گرکانی از نقض حکم برخی از متهمان به دلیل وجود نواقصی خبر داده‌اند.

پرونده 37 متهم از بخش اول رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی موسوم به اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی 18 مهر به دیوانعالی کشور رفت.

در این بخش از رسیدگی‌ها که از 29 بهمن سال 90 آغاز شد و بعد از برگزاری 15 جلسه، روز 25 تیرماه امسال به پایان رسید، 39 متهم توسط قاضی ناصر سراج محاکمه شدند که در نهایت ضمن تبرئه دو متهم، 37 نفر از آنها به اعدام، حبس، رد مال و مجازات‌هایی دیگر محکوم شدند که پرونده با اعتراض تمام 37 متهم به دیوانعالی کشور ارجاع شد.

قضات شعبه 13 دیوانعالی کشور مأمور رسیدگی به این پرونده 22 هزار برگی شدند که یک هزار و 660 برگ آن مربوط به احکامی است که قاضی برای متهمان در نظر گرفته است.

بی صبرانه منتظر هستیم ببینیم با نور چشمی ها چه برخوردی خواهد شد! برخی نور چشمی ها امروز در واقعه افشاگری رییس جمهور کاسه داغتر از آش شده اند چرا؟ شاید بی ارتباط با احکام صادره نباشد! ما نیز منتظریم ببینیم سرانجام این پرونده به کجا خواهد انجامید.

مسابقات سوارکاری در بروجرد برگزار شد

به گزارش ایرنا در این مسابقات تیمهایی از کرمانشاه، خرم آباد و بروجرد حضور داشتند.

دراین مسابقات در رشته چاپار چاپک ˈ احمد جوهریانˈ با اسب مارکو اول وˈماهان حسنیˈ با اسب آترا و ˈوحید فرجام فرˈ با اسب رعد به ترتیب دوم و سوم شدند.
در رشته چاپار چاپک در رده مبتدی ˈ امیر رضا سلطانیˈ با اسب مارکو اول و ˈ یزدان مصطفاییˈ با اسب شکیل و ˈیونس چقا کبودیˈ با اسب لئو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در رشته پرش با اسب نیز ˈ وحید فرجام فرˈ با اسب هیرو ، ˈرئوف غفاریˈ با اسب شهاب و ˈ حسن یاراحمدیˈ با اسب آترا مقامهای برتر را بدست آوردند.

بنابراین گزارش در رشته پرش با اسب در رده نونهالان نیز خانم ˈ نیکان خمسهˈ با اسب لتیمور از کرمانشاه به مقام اول دست یافت.

به دفتر استخدام مرآمهن مراجعه کنید: دانشگاه افسری امام علی (ع) استخدام می کند

ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت تکمیل کادر افسری نیروهای زمینی، قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیاء(ص)، هوایی، دریایی و سازمان‌های تابعه خود از بین جوانان(پسر) مؤمن، متعهد و علاقمند به حرفه نظامی، دانشجو می‌پذیرد.

داوطلبان از بین داوطلبان در حال تحصیل و فارغ‌التحصیلان  رشته‌های ریاضی‌فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی از طریق آزمون اختصاصی و مصاحبه حضوری انتخاب و به منظور فراگیری آموزش‌های نظامی کاربردی در دانشگاه‌های افسری امام علی علیه السلام، هوایی شهید ستاری، علوم دریایی امام خمینی(ره) و فارابی مشغول به تحصیل خواهند شد.


بروجرد- خیابان شهید قندی- روبروی شهرداری منطقه دو - دفتر استخدام مرآمهن (مرکز آموزش مهندس ارتش جمهوری اسلامی ایران) -  تلفن : ۲۶۹۷۰۹۰

ادامه مطلب

نامه بیژن گودرزی به رییس جمهور و پاسخ ایشان درباره رد صلاحیت های انتخابات نظام پزشکی

به دنبال نامه دکتر بیژن گودرزی رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشكی كشور؛

دكتر احمدی نژاد خواستار تجدیدنظر در روند تایید صلاحیت ها در انتخابات سازمان نظام پزشكی شد


رییس جمهور به دنبال نامه دکتر بیژن گودرزی رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور درباره عملکرد هیات های نظارت بر انتخابات نظام پزشکی در روند رسیدگی به صلاحیت های نامزدهای انتخابات هیات مدیره این سازمان، خواستار اصلاح این روند و تجدیدنظر درباره افرادی شد که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده اند.


متن دستور دكتر محمود احمدی نژاد درباره نامه رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:باسمه تعالی

جناب آقای طریقت

جناب آقای نجار

مطلب صحیح است. باید طبق قانون عمل شود و نظرات شخصی و گروهی و خارج از چارچوب قانون دخالتی نداشته باشد. چنانچه روند اصلاح نشود و افرادی كه بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده اند با تجدیدنظر احقاق حق نشوند، برگزاری انتخابات خلاف قانون و از نظر اینجانب باطل است.
متن نامه دكتر بیژن گودرزی رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایرانخدمت برادر گرامی جناب آقای دكتر محمود احمدی‌نژاد

ریاست جمهوری محبوب و محترم اسلامی ایران

با عرض سلام و تحیت


احتراماً، به استحضار می‌رساند كه چندی است كه مقدمات برگزاری انتخابات نظام پزشكی در حال اجرا می‌باشد، عملكرد هیات‌های نظارت بر انتخابات نظام پزشكی شهرستان‌ها، تهران بزرگ و هیأت نظارت مركزی در روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات هیأت مدیره سؤالات و ابهامات فراوانی را برای جامعه پزشكی فراهم آورده است.

از آن جمله می‌توان به رد صلاحیت تعدادی از پزشكان اشاره نمود كه در دوره‌های متوالی مورد اعتماد و وثوق جامعه پزشكی قرار گرفته‌اند و بارها به عنوان رییس هیأت مدیره شهرستان‌ها، عضو شورایعالی و حتی رییس كل سازمان نظام پزشكی انتخاب گردیده‌اند. بسیاری از ردشدگان از جمله اساتید شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشكی و سایر نهادهای دولتی بوده و دارای سوابق انقلابی و از خادمین شناخته شده نظام جمهوری اسلامی می‌باشند. براساس قانون تشكیل سازمان نظام پزشكی مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه‌های مربوطه مراجع پنج‌گانه مورد استعلام در مورد این گروه از نامزدها اعلام نظر نموده‌اند، در كمال تعجب با آنكه پاسخ استعلامات مزبور حاكی از حسن سابقه برخی از این افراد بوده است، معهذا مشخص نیست كه هیأت‌های نظارت بنا به كدام مستمسك قانونی ایشان را رد صلاحیت نموده‌اند. در حالی كه دولت خدمتگزار از طریق تمهیدات مشروع و قانونی موجبات اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم می‌سازد، معلوم نیست كه چرا با رد صلاحیت افراد شاخص و مورد وثوق جامعه پزشكی موجبات دلسردی و عدم اعتماد در این جامعه فرهیخته فراهم می‌آید.

مجمع عمومی نظام پزشكی جمهوری اسلامی به عنوان فراگیرترین مرجع منتخب جامعه پزشكی از مقام منیع ریاست جمهوری تقاضا می‌نماید كه با مرعی نمودن كلیه اقدامات قانونی و ملحوظ ساختن تمامی مقدورات، نسبت به اصلاح روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات نظام پزشكی و عملكرد هیأت‌های نظارت مركزی، تهران و شهرستان‌ها دستور عاجل صادر فرمایند.

امید است به فضل الهی و تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) در تحقق اهداف بلند و رفیع انقلاب اسلامی ایران، پیروز، سرفراز و موفق باشید.

دكتر بیژن گودرزی

رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشكی جمهوری اسلامی ایراناستخدام در بانک گردشگری

بانک گردشگری به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز کادر مدیریتی و متصدی از بین داوطلبین واجد شرایط ذیل دعوت به همکاری می نماید.

شهر های مورد نیاز : تهران ،اصفهان ، مشهد ، بندر عباس ، همدان ، قزوین ، کرمانشاه ، اردبیل ، لار
تعداد مورد نیاز : مشخص نشده
تاریخ انقضا : —–


الف – کادر مدیریتی شعب

پست سازمانی :رییس ، معاون و کاربر ارشد شعبه
شهرستان محل خدمت:تهران ،اصفهان ، مشهد ، بندر عباس ، همدان ، قزوین ، کرمانشاه ، اردبیل ، لار
بومی بودن و داشتن سابقه کار در شهرستان محل خدمت الزامی است.
مدرک تحصیلی:کارشناسی(لیسانس) رشته های مرتبط حسابداری- مدیریت- اقتصاد- بانکداری و کامپیوتر
تبصره: در موارد خاص ، تقاضای دارندگان مدرک کمتر از کارشناسی با دارا بودن حداقل ۱۰ سال سابقه قابل قبول تخصصی و مدیریتی نیز بررسی می گردد.
سابقه کار:دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار به عنوان رییس یا معاون شعبه
سن:حداکثر سن ۵۵ سال
دانش و مهارت مورد نیاز:
- آشنایی با رایانه و سیستم های بانکی
- برخورداری از حسن شهرت دردوران خدمت

ب– متصدی امور بانکی

شهرستان محل خدمت: لار- بومی بودن در شهرستان محل خدمت الزامی است
مدرک تحصیلی :کارشناسی(لیسانس) رشته های مرتبط حسابداری- مدیریت- اقتصاد- بانکداری و کامپیوتر با حد اقل معدل ۱۵
سن : دارا بودن حداکثر ۲۶ سال متولدین ۱۳۶۵ به بعد

دانش و مهارت مورد نیاز:

- تسلط بر مهارت های هفت گانه ICDL
- آشنایی کافی با زبان انگلیسی
بدیهی است شروع همکاری منوط به طی شدن مراحل استخدامی بانک و انجام مصاحبه تخصصی خواهد بود.

توضیحات:

-ثبت نام هیچ حقی برای ثبت نام کنندگان ایجاد نخواهد کرد.
-پس از ثبت نام و بررسی سوابق ، برای انجام مصاحبه تخصصی، از متقاضیان دعوت به عمل خواهد آمد.
لازم است متقاضیان محترم، فرم ثبت نام و سوابق کاری و تجربی را دریافت و پس از تکمیل به آدرس الکترونیکی jobs@tourismbank.ir و یا صندوق پستی ۷۷۷۸-۱۵۸۷۵ بانک گردشگری ارسال نمایند.
تاکید میگردد به مراجعه حضوری ترتیب اثر داده نمی شود.

فرم درخواست همکاری مدیریتی

فرم درخواست به همکاری متصدی امور بانکی

 
 • تعداد صفحات :3
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 

مرامنامه قلندر زاگــرس

مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش.

اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش.

اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش.

اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش.

آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش.

اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش.

نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش.

بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد.

و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم.

دکتر علی شریعتی

آخرین پست ها

جستجو

درباره زاگبلاگ های بروجــرد

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو