لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

زاگبلاگ های بروجــرد

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

گزارش تصویری مراسم رژه روز ارتش در بروجــردمجوز راه اندازی 25 رشته ارشد برای دانشگاه آیت الله بروجردی صادر شد

عبدالمجید حاجبی در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید تعداد 25 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشگاه آیت الله بروجردی این شهرستان صادر شده است.

وی افزود: همچنین با پیگیریهای انجام شده دانشگاه آیت الله بروجردی از سه دانشکده به هفت دانشکده ارتقاء یافته است.

معاون دانشگاه آیت اله بروجردی شهرستان بروجرد تصریح کرد: در حال حاضر تعداد پنج هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی یادآور شد: همچنین درخواست راه اندازی سه رشته علوم سیاسی، حقوق و ریاضی در مقطع دکتری برای شورای گسترش وزارت علوم ارسال شده که امید می رود مجوز راه اندازی این شرته ها تا قبل از مهر ماه سال جاری صادر شود.

ضربه سنگین حامیان مشایی و احمدی نژاد بر مخالفان دولت در استادیوم آزادی

سایت پارسینه نوشت: یک بار دیگر محمود احمدی‌ نژاد همه را از جمله مخالفان و رقبایش را غافلگیر کرد. شاید تعیین اینکه نتیجه‌‌ی به شدت معنادار تجمع امروز در استادیوم آزادی حاصل یک برنامه ریزی دقیق بوده است یا نه کار دشواری باشد، اما با در نظر گرفتن حرکات غافلگیرانه‌ی پی در پی محمود احمدی‌نژاد در صحنه‌ی سیاسی نمی توان آن را اتفاقی دانست.
از چند هفته پیش اعلام شد که قرار است در روز پنج شنبه ۲۹ فروردین مراسمی تحت عنوان «مراسم تجلیل از خادمین ستاد تسهیلات سفرهای کشور» با حمایت سازمان هایی چون میراث فرهنگی و گردشگری و هلال احمر در ورزشگاه آزادی برگزار شود. آنچه کاملا قابل پیش بینی بود، حمله‌ی همه جانبه‌ی رقبای سیاسی احمدی‌نژاد به برگزاری این برنامه بود. مخرج مشترک اعتراض مخالفان، متهم کردن دولت به «سو استفاده‌ی انتخاباتی» از این مراسم در جهت «کاندیداتوری و ریاست جمهوری اسفندیار رحیم مشایی» بود. هیاهوهای اعتراضی به حدی بود که حجم کثیری از اخبار رسانه های داخلی در روزهای گذشته معطوف به این مراسم بوده است. تا امروز رسانه های اصولگرا از این مراسم بی پرده با عنوان «میتینگ انتخاباتی دولت» نام برده اند. به چند نمونه توجه کنید:

عماد افروغ (اصولگرای منتقد دولت) این تجمع را یک حرکت کاملا انتخاباتی می‌داند و می‌گوید: «این اقدام خلاف قانون و مصداق بارز دخالت قوه مجریه در انتخابات است.» او حرکت دولت را خلاف قانون‌، شرع و اخلاق هم می‌داند و از مقامات ناظر در عرصه رسمی‌و مدنی می‌خواهد بدون هیچ تعارفی جلوی این میتینگ انتخاباتی را بگیرند. وی می‌گوید: «دولتی که دم از ساده زیستی و عدالت می‌زند کارش به جایی رسیده که بیت المال را خرج منافع انتخاباتی خودش می‌کند.»

احمد کریمی‌اصفهانی‌ (دبیر کل جامعه انجمن‌های اسلامی‌اصناف) گفته است: «بر هیچ کسی پوشیده نیست که این میتینگ با اهداف انتخاباتی و برای تایید صلاحیت مشایی است. او فکر می‌کند با این کار می‌تواند مشایی را تحمیل کند.»

علیرضا زاکانی (نماینده اصولگرای مجلس ایران) نیز گفته است: «از برگزاری این مراسم به این شیوه جز فعالیت تبلیغاتی چیز دیگری برداشت نمی توان کرد.» محمدرضا باهنر دیگر اصولگرای مجلسی در اصفهان گفته است: «دولت حق ندارد که برای تبلیغ نامزد مدنظرش از امکانات دولتی استفاده کند.» مهدی دواتگری (نماینده اصولگرای مجلس) برگزاری جشن تقدیر از خادمان ستاد تسهیلات سفر‌های نوروزی با سخنرانی رئیس‌جمهور را حرکت انتخاباتی دولت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم خوانده و به باشگاه خبرنگاران گفت: «دولت درصدد است در این میتینگ انتخاباتی با تبلیغات کاذب و با استفاده از امکانات دولتی، کاندیدای خود را به مردم تحمیل کند.»

باقر لنکرانی (کاندیدای جبهه پایداری) هم این مراسم را مانند تقدیر از «برخی افراد» دانسته است: «تقدیر از زحمات کارکنان دولت خوب است اما این تقدیر نباید پر هزینه باشد و به نوعی انجام شود که در آن منویات خاصی را دنبال کنند و از این رو این موضوع همانند مدال دادن به برخی افراد است.»
.......................................
اما رقبای احمدی‌نژاد، بار دیگر ناخواسته در زمین طراحی شده‌ی او بازی کردند و اتفاقا این بار نیز بازی را باختند! احمدی‌ نژاد نه تنها اسفندیار رحیم مشایی را به همراه خود وارد استادیوم آزادی نکرد، بلکه در حرکتی کاملا حساب شده، بر خلاف سخنرانی های پیشین خود، هرگز تکیه کلام همیشگی خود یعنی «زنده باد بهار!» را بر زبان نیاورد. احمدی‌نژاد در سخنرانی امروز تنها گفته است: «در سال حماسه‌های سیاسی، زنده باد ایران، عدالت، عشق، محبت و برافراشته باد پرچم ایران».


اصولگرایان و رقبای احمدی‌نژاد با هجمه‌ی گسترده‌ی خود در هفته‌ی های گذشته، ناخواسته به دو طریق در پازل احمدی‌نژاد و به نفع او بازی کردند. یکی اینکه در اذهان عمومی به عنوان مخالفان برگزاری یک «جشن مردمی» و «مراسم تقدیر از خدمتگزاران» رقم خورده اند و از سویی تصویر مظلومیت احمدی‌نژاد را شفاف تر کرده اند. دوم اینکه با «میتینگ انتخاباتی» خواندن برنامه‌ی ورزشگاه آزادی، این پیام را منتقل کرده اند که جمعیت ۲۵۰ هزار نفری حاضر در این مراسم «حامیان بالقوه‌ی مشایی» هستند.

نتیجه‌ی بازی برد-باخت احمدی‌نژاد و رقبایش در استادیوم آزادی، ایجاد یک موج رسانه ای با محوریت اسفندیار رحیم مشایی در موقعیت انتخاباتی حساس فعلی بود. حال اینکه دولتی‌ها با مدیریت امروز خود در این مراسم، نه تنها هیچگونه رد پایی از «انتخاباتی بودن» بر جای نگذاشتند، بلکه اکنون با «کذب خواندن ادعاهای مخالفان»، حربه ای دیگر علیه رقبای خود پیدا کرده اند.
 

فارغ التحصیلی‌ات مبارک آقای دکتر

شهید ایرج خسروی در سال ۱۳۳۸ در بروجــرد به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۵۴ با بورسیه ارتش به دانشگاه پزشکی تهران راه پیدا کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه پاسداران، شهید خسروی که خود را به سپاه پاسداران منتقل نموده بود ، سرانجام در دوم فروردین ۱۳۶۱ در جریان عملیات فتح المبین،یعنی درست هنگامی که باید مدرک فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه تهران دریافت می کرد، در آزمون الهی پذیرفته شد و شربت شهادت نوشید.

عکسی که مشاهده می کنید، در لحظات وداع مادر شهید ایرج خسروی با پیکر فرزندش گرفته شده است. شادی روح این شهید عزیز، شهدای بروجــرد و تمامی شهدای جامعه پزشکی کشور صلوات.

پنج شهید در عروسی یک شهید

تصویری که در پیش رو دارید، در مراسم عروسی شهید احمد علی بیابانپور برداشته شده است. بر خلاف آن چه در نخستین نگاه به ذهن متبادر می شود، دامادِ این عروسی، نه افراد کت و شلوارپوش, بلکه نفر سوم از چپ، می باشد. جالب این که به غیر از یک نفر، سایر شهدای موجود در این عکس، در زمستان 65 و در جریان عملیات های کربلای چهار و کربلای پنج جاودانه شده اند. در باره تاریخِ ثبت این تصویر اطلاعاتی نداریم.

شهدایی که در تصویر زیر دیده می شوند به ترتیب از چپ عبارتند از:
*پاسدار شهید «ابراهیم دادگر آرانی»، متولد اول مرداد 1344. وی به تاریخ هفتم اسفند 1365 در شلمچه، بال در بال ملائک گشود.
*پاسدار شهید «علی محمد سیفی زاده آرانی»، متولد اول فروردین 1344. وی به تاریخ چهارم دی ماه 1365 در ام الرصاص، پنجه بر بام عرش گرفت.
*پاسدار شهید «احمدعلی بیابانپور»، متولد سوم خرداد 1345. وی به تاریخ پنجم دی ماه 1365 در ام الرصاص، پای بر بساط «عندربهم یرزقون» نهاد.
*پاسدار شهید «شیخ جواد قاسمپور آرانی»، متولد اول مرداد 1340. وی به تاریخ چهارم دی ماه 1365 در ام الرصاص، خلعت شهادت پوشید.
*بسیجی شهید «حسین احسن زاده آرانی»، متولد اول مرداد 1340. وی به تاریخ بیست و چهارم خرداد ماه 1367 در شلمچه، با خون خود وضو گرفت.
*بسیجی شهید، «سعید برادران آرانی»، متولد اول فروردین 1346. وی به تاریخ چهارم دی ماه 1365 در ام الرصاص، دست در دست مولایش حسین(صلوات الله علیه) نهاد.

روحمان با یادشان شاد

حاج بهرام به وزیر بهداشت و وزیر راه و شهرسازی تذکر داد

حاج بهرام بیرانوند نماینده بروجــرد در خصوص راه اندازی بیمارستان حضرت آیت الله العظمی بروجــردی و تسریع در احداث اورژانس بیمارستان امام خمینی به وزرای بهداشت و راه و شهرسازی تذکر داد.
گفتنی است شهرستان بروجــرد پس از انقلاب از ساخت حتی یک بیمارستان دولتی محروم بوده و بیمارستان های این شهرستان در زلزله فروردین ماه 1385 نابود شده و این شهر در برابر اتفاقات ناخواسته کاملا بی دفاع است.

متن تذکر حاج بهرام:
بیرانوند نماینده بروجرد به وزرای بهداشت و راه‌ و شهرسازی در خصوص ضرورت اتمام سریع بیمارستان آیت‌الله بروجردی و اورژانس بیمارستان امام استان بروجرد تذکر داد.

جنایات استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در جاده اشترینان همچنان ادامه دارد/ کسی گوش شنوایی ندارد

عیادت مدیركل آموزش و پرورش لرستان از معلمین حادثه دیده شهرستان بروجرد 
 

عیادت امام جمعه بروجــرد و  مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از معلمان مجروح حادثه جاده اشرینان
جایی که استاندار حتی شرمش می آید به عیادت حادثه دیدگانش برود!

15 کیلومتر جاده اشترینان سالهاست که در معرض تعریض است و دهمرده عرضه تعریض آن را ندارد!

برنامه های هفته بزرگداشت روز ارتش در بروجرد تشریح شد

مسوول روابط عمومی مرکز آموزش مهندسی بروجرد برنامه های هفته بزرگداشت روز ارتش در بروجرد را تشریح کرد.


سرهنگ ˈ حسن گودرزیˈ شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برنامه های هفته بزرگداشت روز ارتش از تاریخ 28/1/92 تا تاریخ 2/2/92 با اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: دیدار پرسنل پادگان مهندسی با امام جمعه بروجرد و آیین ویژه سان و رزه نیروهای مسلح در روز 29 فروردین در میدان تختی بروجرد از مهمترین برنامه های هفته ارتش است.

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه های می توان به غبار روبی گلزار شهدا، شرکت کارکنان ارتش در نماز جمعه بروجرد، اعزام تیم کوهنوردی پادگان مهندسی به قله شاه نشین و برگزاری مسابقات تیراندازی است.

مسوول روایط عمومی پادگان مهندسی بروجرد گفت: آیین سان و رژه نیروهای مسلح ساعت 9:30 صبح پنجشنبه 29 فروردین ماه در میدان تختی بروجرد با حضور یگانهای منتخب نیروهای مسلح شهرستان بروجرد برگزار می شود.

وی همچنین از شهروندان بروجردی دعوت کرد که در این مراسم شرکت نمایند.

روستای حرام زاده ها کجاست؟

در شمال هند در برخی روستاها همچون دهردون، خانواده های چند شوهری مرسوم است که فرزندان پسر در خانواده با ازدواج اولین برادر، به وی پیوسته و زندگی شان را با وی ادامه می دهند.گفته می شود پسران خانواده از این رو دست به این کار می زنند تا میراث پدریشان کمتر بین وراث تقسیم شده و شریک کمتری پیدا کند. به گزارش پارس ناز آن زن جوانی که در عکس می بینید خم رجا نام دارد و عروس پنج برادر است.از چهره های همه شش نفر تبسم میریزد ; یعنی ,ظاهراً خوشبخت می نمایند .
 
در این روستا خانم ها حداقل سه شوهر دارند (عکس)
 
نیکبختی در گمراهی ..رجای ۲۱ اولین بار با یک برادر هم خانه شد و پس از آن چهار برادر د یگر شوهر قانونی اش شده اند . در نتیجه طفلی به دنیا آمد و او را جی نام گذاشتند .اکنون رجا نمی داند ,که این فرزند از کدامی از برادران است .رجا در ابتدا گویا , شرم میداشته  است , ولی تدریجاً به پنج شوهری عادت کرده ,امروز خود را خوشبخت می شمارد !نکته جالب در این است که همه زنان در این روستا میزبان پنج همسر نیستند ، تنها رجا این طور است چراکه زنا دیگر نهایتاً سه همسر دارند.
 
رجا اولبار به همسری گدو ویرمه ۲۱ – ساله درآمد وبعد بیج ۳۲ –  ساله ,سان تر به سانتی رمه ۲۸ –  ساله ,پس به گاپل ۲۶ –  ساله و نهایت به دنیش ۱۸ –  ساله …مادر رجا سه شوهر دارد ,که هر۳ برادرند و او نمی داند ,که رجا از کدام شوهرش است .همچنین رجا خم نمی داند ,که پسر یک و نیم ساله اش جیjey از کدام همسرش است ,لاکن او همه پنج شوهرش را دوست میداشته است و همسرانش نیز به او مهر دارند ,زیرا هر یک پنج برادر برابر اظهار دارند ,که شاید پسر از او باشد !شاید این روستا را باید مکان حرام زاده ها بنامیم و تنها شکر می کنیم ,که دینمان اسلام است و ما را از این گمراهی و از این وحشیگری رهانیده  است.

باز هم استاندار شرمنده شد/ یک کشته و چند زخمی در جاده اشترینان

دهمرده استاندار ناتوان لرستان در مصاحبه ای ادعا کرده که 60 کیلومتر جاده در مدبه کوه خرم آباد ساخته است حال آنکه این فرد حتی توان تعریض 15 کیلومتر جاده اشترینان را ندارد تا روز به روز دستانش بیشتر در خون هموطنانمان آغشته شود.
واژگونی مینی بوس مربوط به سرویس معلمان روستای توده زن بخش اشترینان بروجرد یک کشته و 15 مجروح بر جای گذاشت.

به گزارش ایرنا رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد افزود: این حادثه در ساعت صبح امروز در محور بروجرد به اشترینان حد فاصل پیچ قلعه حاتم رخ داده است.

ˈ محسن صیرفیˈ افزود: مجروحان حادثه تعداد 10 نفر معلم خانم و شش نفر معلم مرد هستند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در این حادثه آموزگار پایه دوم ابتدایی در بیمارستان فوت کرده و دو نفر دیگر به علت شدت جراحات وارده در بخش ICU بیمارستان چمران بستری هستند.

وی اظهار داشت: دیگر مجروحان حادثه یا به صورت سرپایی مداوا شده اند یا به صورت موقت تا بهبودی بستری شده اند.

آقای دهمرده تو که حتی نمی توانی کودکستانی را اداره کنی بر چه اساسی استاندار شده ای؟

ماجرای قدیمی ترین تصویر ادعایی از پیامبر (ص)+عكس

شاید قدیمی ترین کار تصویری که به نام پیامبر در کشورهای اسلامی، عمومیت نیز یافته است عکس زیر باشد. عکاس دوره گرد اروپایی با نام لهنرت (Lehnert) بین سال های 1904 تا 1906 سعی می کرد ضمن سفر به شهرهای کهن و شرقی تصاویر جهت داری را برای مردم مغرب زمین منتشر کند. (3) این تصاویر معمولا دارای عریانی و حالت متبسم در چهره بود. حال سوال اینجاست که چگونه تصویر یک جوان تونسی از دوربین یک اروپایی به میان کشورهای اسلامی می آید و با نام پیامبر اسلام منتشر می شود؟ آیا وقوع این اتفاق آن هم در سال هایی که تکنولوژی تکثیر عکس همه گیر نبوده است جای سوال را باقی نمی گذارد که حتما دستی پنهان و اراده ای استوار بر انجام آن وجود داشته است؟


تصویر جوان تونسی از قاب دوربین عکاس جمهوری چک (راست)، 

بازسازی آن (وسط) و انتشار عمومی آن به نام پیامبر (چپ)

تذکر بیرانوند به وزیر صنعت، معدن و تجارت: شهرک صنایع تکمیلی پتروشیمی بروجــرد را سریعتر راه بیانداز!

سال گذشته و در پی پیگیری های حاج بهرام نماینده بروجــرد در مجلس شورای اسلامی و با پیشنهاد مهندس حجت اله زیار معاون محترم امور رسانه های دفتر رییس جمهور مقرر گردید در شهرستان بروجــرد به جهت نزدیکی با سه پتروشیمی شازند، همدان و لرستان شهرک صنایع تکمیلی پتروشیمی با اشتغالزایی حدود 40 هزار نفر در بروجــرد احداث گردد.
بر این اساس طی جلساتی با حضور دفتر صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، استانداری لرستان، شرکت شهرک های صنعتی لرستان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مقرر گردید دو شهرک صنعتی شماره دو در بروجــرد و خرم آباد به شرکت ملی پتروشیمی ایران واگذار گردد. از آنجا که این شهرک ها هیچکدام زیرساخت مناسب این پروژه را نداشته دهمرده استاندار لرستان در همان جلسه پس از آنکه تا می توانست از خودش و کارهایش در خرم آباد تعریف کرده بود تعهد داد ظرف سه ماه یعنی تا پایان اسفندماه زیرساخت شهرک صنعتی شماره 2 بروجــرد را تکمیل و آن را به شرکت صنایع پتروشیمی ایران تحویل نماید.

اخبار رسیده حاکی از آن است که جناب دهمرده تازه صورتجلسه جلسه مذکور را امضا نموده اند؟!؟ و اراده ای نیز در شرکت شهرک های صنعتی لرستان مبنی بر تأمین زیرساخت این شهرک ها وجود ندارد. این در حالیست که مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان در استان فقیری چون لرستان ماهیانه حدود 15 میلیون تومان حقوق دریافت می کند!
حاج بهرام نیز در واکنش به این حرکات لاکپشتی، تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت داده تا هرچه سریعتر زیرساخت شهرک صنعتی شماره 2 بروجــرد احداث شود.

بیرانوند: استاندار بومی منصوب شود/ حکم شهردار بروجــرد باید ابطال شود


پس از لابی علاء الدین بروجــردی و تحت فشار قرار دادن وزیر کشور این بار حاج بهرام نماینده بروجــرد زیر بار این بازی سیاسی نرفته و به رییس جمهور در خصوص تعیین استاندار بومی و نیز وزیر کشور در جهت ابطال حکم انتصاب مقدسی شهردار بروجــرد تذکر داد.
گفتنی است شهردار فعلی بروجــرد در زمان تصدی معاونت اداری مالی شهرداری با استخدام بیش از 700 نیروی مازاد در شهرداری که تنها 200 نفر آنان اعضای یک طایفه خاص در این شهرستان هستند موجبات رکود بی سابقه فعالیت های عمرانی شهرداری شده و شهرداری بروجــرد چندین سال متوالی وضعیت فاجعه باری را می گذراند.
تیم پنج نفره شورای شهر با لابی علاء الدین بروجــردی موفق شدند حکم کاندیدای شهرداری خود را از وزیر کشور دریافت دارند!
متن تذکر حاج بهرام و برخی نمایندگان استان:
بیرانوند نماینده بروجرد به رئیس‌ جمهور در خصوص لزوم معرفی استاندار جدید بومی برای استان لرستان، به وزیر ارتباطات در خصوص جلوگیری از فعالیت اپراتور سوم تلفن همراه‌ و به وزیر کشور در خصوص ابطال حکم انتصاب شهردار بروجرد به دلیل نداشتن صلاحیت تذکر داد.

آقامحمدی نماینده خرم‌آباد به وزیر کشور در خصوص برخورد با اخلالگران نظم اجتماعی و اشرار مسلح در سطح شهرستان خرم‌آباد و بخش‌های تابعه و اصلاح ساختار ضعیف و ناکارآمد در استانداری، فرمانداری و ناجای خرم‌آباد تذکر داد.

قائدرحمت نماینده دورود به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص تسریع در ساخت سکوهای ورزشگاه‌های تختی و 20 هزار نفری این شهرستان با توجه به وجود تیم لیگ برتری و راهیابی تیم‌های پایه به عرصه ورزش تذکر داد.


پوشاک ضد تجاوز در هند!

پس از حادثه جنجال برانگیز و دلخراش مرگ دختر دانشجوی هندی که در پی تجاوز گروهی در دسامبر سال گذشته میلادی (2012) در دهلی نو، پایتخت هندوستان رخ داد، وسایل شخصی بسیاری برای حفاظت و مراقبت از زنان در برابر اقدام وحشیانه تجاوز جنسی طراحی شد اما هیچ یک به اندازه «پوشاک ضد تجاوز» عجیب نبودند.

سه دانشجوی مهندسی دانشگاه «تامیل نادو» در هندوستان یک پوشاک محافظ در برابر تجاوز جنسی طراحی کردند که این پوشاک می‌تواند شوک الکتریکی با قدرت 3800 کیلوولت به بدن مهاجم وارد کند و نیروی حاصل از این شوک با قدرت یک باتوم برقی برابری می‌کند.

این پوشاک همچنین به یک دستگاه ردیاب جی پی اس مجهز است که می‌تواند موقعیت مکانی صاحب آن را نشان دهد. همچنین پوشاک محافظ می‌تواند در هنگام مورد تجاوز واقع شدن، پیامک هشدار به پلیس و خانواده صاحب آن ارسال کند.

در پشت این لباس نیز یک عایق محافظ برای حفاظت از صاحب آن در مقابل برق‌گرفتگی وجود دارد.

 به نقل از دیسکاوری، این پوشاک دارای چندین حسگر و صفحه‌مدار است که وقتی این حسگرها متوجه اعمال نیروی غیرمعمول شوند، فرد مهاجم را 82 بار دچار شوک الکتریکی می‌کنند.

ارتقاء ای که رای برای یک عده جمع می کند نه رشد و توسعه پایدار

ذره بین بروجـــرد: با ارتقاءدر جه شهرداری بروجرد از نه به درجه ده مدیریت شهری بروجرد هم ردیف شهرهای کاشان - دزفول -اسلامشهر-ایلام-شهرکرد-زنجان-سمنان-اراک-یزد و...مورد محاسبه قرار خواهد گرفت .

اما باید دید محاسن این ارتقاء ،را چرا که صرف اینکه  شهرداری بروجرد از دو منطقه شهری به سه منطقه شهری ارتقاء یابد دردی از این شهر دوا نخواهد کرد چرا که عزیزان فیلسوف و عارف و گاهی هم شاعر شورای شهر بروجرد در جریان هستند که طبق قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی شهرداری ها موظف هستند که حداقل70درصد درآمد و بودجه شهرداری را هزینه عمرانی کنند و مابقی را هزینه ی جاری و حتی در برخی موارد زیباسازی سطحی کنند اما در شهرداری بروجرد این اتفاق نیفتاد  چرا که شهرداری بروجرد به علت نا توانی مدیریت جذب بودجه و سرمایه گذار توانست با فروش امکانات شهری از جمله زمین و فضای سبز و.. تنها 21میلیارد تومان درآمد داشته باشد که تنها 3.9میلیارد تومان آن را هزینه عمرانی کرد و مابقی را هزینه جاری خود که شامل حقوق به اقوام شورای شهری و شهرداری بود کند

با این حساب شهرداری بروجرد تنها 18 درصد از اعتبارات خود را هزینه عمرانی کرده است و می توانست سالانه حدود 10میلیارد تومان بیشتر هزینه کند حال حساب کنید هزینه ساخت یک مجتمع تفریحی رفاهی چه میزان است و شهرداری بروجرد طی چند سال می توانست چنین مجتمعی را در بروجرد احداث کند مجتمعی شامل سینما سالن تئاتر رستوران گردان شهربازی سرپو.شیده -باغ گلها توسعه باغ پرندگان جلوگیری از تخریب کوچه باغات بروجرد ...

اما این مهم عملی نشد چرا که سواد سیاسی - اقتصادی- فرهنگی -مدیریتی- و..در شورای شهر و شهرداری بروجرد وجود ندارد و شعور مدیریت شهری در هیچ یک دیده نمی شود چرا که در بروجرد هنوز چشم اندازی تعریف نشده است و هنوز به کاشت چمن در بیابان پارک می گویند (بوستان نماز)و فلاور باکسهای چغا را 5بار افتتاح می کنند و آبروی خدمات دولت را می برند

این آشفتگی را می توان در گوشه کنار خیابان  دید

1- بعد از یک ماه هنوز یکی از پله های برقی پل میدان شهدای بروجرد تعمیر نشده و همچنان خراب است

2-میدان رازان بروجرد در جنب بزرگترین مسجد تاریخی غرب کشور شبیه به بازارهای مرزی پاکستان و افغانستان است

3-ساختمان شورای شهر و شهرداری در حال ریزش است چه از نظر نما چه از نظر سازه ای

4-پروژه های حامیان کیش همچنان خوابیده است یکی نیست بپرسد چرا قرار داد دوبارهشورای شهر وشهردار بروجرد با این شرکت بسته شده و آن را تمدید کرده است شرکتی که کلاه چند میلیاردی بر سر بروجردی ها گذاشته است و به وعده خود عمل نکرده پیش از این این قرار داد را ترکمنچای بروجرد خوانده ام  و نیاز به تحقیق و تفحص از سوی سازمان بازرسی شهرداری های کشور را دارد و باید دید چه مسئولانی از این پروژه حمایت می کنند هرچند سرمایه گزار خوب است اما زمانی که سرمایه گزار زمین خوار نیباشد !

و...

به هر روی آنچه از این مدیریت دیده می شود دور از انتظار نیست که تنها تعداد استخدامی های شهرداری بروجرد افزایش یابد نه اعتبارات عمرانی برای توسعه فضای فرهنگی ورزشی هنری تفریحی سبز و...

700 نفر استخدام رابطه ای، آسفالت فاجعه آمیز خیابان ها، افول چشم گیر فعالیت های عمرانی شهری بروجــرد حاصل زحمات کیست؟


بستن بهار بروجــرد نیز یکی از اقدامات مهم  برخی اعضای شورای شهر بروجـــرد است.
 به نظر شما آیا این اشخاص با این رزومه کاری باز هم در بروجـــرد رأی می آورند؟

شب تاب نیوز: انتشار سند ارتقاء شهرداری بروجــرد از 9 به 10

cmh03l88isd0y589h5z.jpg

18هزار نفر از موزه مردمشناسی بروجرد بازدید کردند


مسول موزه مردمشناسی بروجرد گفت: در تعطیلات نوروزی بیش از 18هزار نفر از موزه مردمشناسی این شهرستان بازدید کردند.

ˈ مهشاد برقدهندهˈ روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: امسال استقبال شهروندان و مسافران نوروزی برای بازدید از موزه شهرستان نسبت به سالهای گذشته بیشتر بود و امسال این مکان روزانه پذیرای یک هزار الی یک هزار و 200بازدید کننده بود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 900 قلم شی ء شناسنامه دار که هر کدام سندی از تاریخ هستند در این موزه نگهداری می شود.

وی اظهار داشت: امسال ظروف و اشیای ورشوسازی، زیور آلات و اشیای زینتی و مهمتر از همه فضا و بافت مکانی موزه بسیار مورد توجه مسافران و هنر دوستان بود.

برقدهنده افزود: همچنین امسال با اختصاص مکان و امکاناتی نظیر لباسهای محلی برای عکسبرداری، مسافران عکسهای به یاد ماندنی تهیه نمودند.

موزه مردمشناسی بروجرد در بنای تاریخی ˈخانه فرهنگˈ در خیابان صفا این شهر واقع شده است.

به بهانه سالگرد بزرگترین زلزله دزدی قرن/ یازدهم فروردین ماه 1385 و زلزله مهیب 6/2 ریشتری دشت سیلاخور بروجــرد

زمین‌لرزه بروجرد در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۰۶ میلادی، برابر با ‎۱۱ فروردین ۱۳۸۵، ساعت ۱:۱۷:۰۰ به زمان یوتی‌سی در ایران، شهرستانهای بروجرد و دورود را تکان داد که مخرب‌ترین زمین لرزه این سال در این کشور بود. این زمین لرزه با دو پیش‌لرزه و بیش از یکصد و پنجاه پس‌لرزه همراه بود. زمین‌لرزه به وقت محلی در بامداد روز جمعه، ساعت ۴٫۵ روی داده و منطقه زمانی آن یوتی‌سی +۳٫۵ بوده‌است. ژرفای این زلزله ۷ کیلومتر بود، و بزرگی آن ۶٫۱ در مقیاس Mw اعلام شده‌است. نکتهٔ مثبت در کاهش تعداد کشته‌ها، پیش‌لرزهٔ ضعیف‌تر شب قبل بود که باعث شد مردم در بیرون از خانه‌ها بخوابند. مرکز زمین لرزه روستای درب آستانه شهرستان بروجرد در ۳۰ کیلومتری جنوب بروجرد و بر روی گسل بزرگ دشت سیلاخور بود.

سازمان زمین‌شناسی آمریکا نیز رومرکز این زمین‌لرزه را در مختصات ۴۸٫۷۸شرق ۳۳٫۵شمالی و ژرفای آنرا در ۷ کیلومتر گزارش کرده‌است. بزرگی برگزیدهٔ این سازمان از میان بزرگیهای محاسبه‌شدهٔ مختلف ۶٫۱ در مقیاس Mw بوده و از دید اثر، در میان چهار دسته‌بندی «نامحسوس»، «محسوس»، «زیان‌آور» یا «با تلفات»، زلزله را «با تلفات» اعلام کرده‌است.۴۰ روستا در زمین‌لرزه خراب شده‌است.

پروژهٔ «تانسور گشتاور مرکزوار» زاویه‌های (راستا، شیب، ریک) گسل سازندهٔ زمین‌لرزه و صفحه عمود بر آنرا (°۳۱۳، °۷۸، °۱۷۴-) یا (°۲۲۲، °۸۴، °۱۲-) و نوع گسل را «امتدادلغز» فرارسانده‌است.

پس از رخداد بزرگ زلزله شش ریشتری دراسونه بروجــرد، تیم های خبری از خرم آباد اعزام شده و نخست رادیو بروجــرد را اشغال نموده و با گستاخی فراوان اعلام می کردند زلزله ای در بروجــرد رخ نداده و در شهر دیگری بوده و در نهایت با گنجاندان زوری نام خرم آباد نخستین کارنامه سیاه مدیران استانی رقم زده شد. با این کار سیل کمک های مردمی به جاهای دیگر استان روانه گشت و آنهایی که در پی سود جویی بودند اقدام به ربودن چادرهای اسکان کرده و بدتر از همه گسیل دزدان کمک رسان نما از مناطق جنوبی به منطقه بود که اقدام به ربودن خانه ها و زندگی مردم زلزله زده آن دیار فلک زده بروجــرد کردند!
اما آنهایی که به دنبال تغییر نام زلزله و کمرنگ نمودن نام بروجــرد در این مصیبت آسمانی بودند به تدریج نیات خصمانه خود که در ابتدا مضحک نشان می داد رو کردند.
بروجــرد که پس از 30 سال از انقلاب تنها دو بیمارستان فرسوده ساخته شده رژیم پهلوی را در سینه خود جای داده بود در این بلای آسمانی آن دو بیمارستان نیز به شدت ساختمانشان آسیب جدی دیده و نیازمند بازسازی شدند اما در کمال تعجب بیمارستان های جایگزین تقدیم خرم اباد شد! از همه بدتر مرکز لرزه نگاری بجای بروجــرد باز هم تقدیم خرم اباد شد و بدین سان برگ تاریکی از مدیریت خرم آبادی در زلزله بروجــرد رقم زده شد و آیندگان قطعا قضاوت خواهند نمود که دستان پشت پرده در این اقدام خبیثانه به دنبال چه بوده اند؟


در این ارتباط لینک های زیر را مطالعه فرمایید:

سینما آزادی بروجرد، سینمایی که در زلزله جا ماند!

روزگار ناخوش مسجد امام بروجرد پس از زلزله سال 1385

چادر دزدی در زلزله بروجــرد

اسامی 66 کشته زلزله بروجــرد و دورود

تفکر نژادپرستی در لرستان مانع تکمیل بیمارستان در بروجرد

آقای صیرفی لطفا تعداد 5 بیمارستان بروجــرد را نام ببرید

دو بیمارستان بروجــرد پاسخگوی مجروحان زلزله نیست!

استاندار کسی نمی تواند منکر خدمات ما شود/ قلندر: ما منکریم لطف کنید نام ببرید!

مهم‌ترین مشکل بیمارستان‌های بروجرد کمبود فضای فیزیکی است

ظلم و کینه جاویدان مردم در پشت پرده مهر ماندگار دانشکده داروسازی بروجرد در خرم آباد

بروجــرد و 50 خانه تاریخی که در زلزله آسیب دیده اند!


در اینترنت درباره این ظلم تاریخی سخن بسیار گفته شده و کافیست جستجو کنید....


باغ "فدک" بروجرد میزبان مسافران/ قایقرانی در بزرگترین دریاچه مصنوعی غرب کشور

باغ فدک یکی دیگر از تفرجگاه های بروجرد است که طی چند سال اخیر شهرت زیادی بین مسافران کسب کرده است، مجموعه ای که با دریاچه های مصنوعی و باغ پرندگانش شناخته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر بروجرد در شمالی ترین قسمت دشت سیلاخور استقرار یافته است. این دشت به جهت موقعیت آب و خاک مناسب و حاصلخیز از مراکز تمدنی مهم در گذشته محسوب می شده که وجود تپه های باستانی با قدمت هفت تا هشت هزارساله و مربوط به دوره های مختلف تاریخی دلیل این مدعاست.

وجود بافت قدیم شهری با مساحتی قریب 280 هکتار و بناهای با اهمیتی چون مسجد جامع در قسمت مرکزی شهر با سابقه ای افزون بر هزار سال دلیلی بر موقعیت و اهمیت جایگاه شهری بروجرد است.

مجموعه بافت قدیمی شهر تعداد قابل ملاحظه ای از ابنیه ارزشمند همچون مساجد، امام زاده ها، خانه های قدیمی، حمام ها، مجموعه بازار، آب انبار و ... را در خود جای داده است.

دریاچه فدک، بزرگترین دریاچه مصنوعی غرب کشور

اگر بخواهیم به جاذبه های شهری بروجرد اشاره کنیم علاوه بر آثار تاریخی، بافت مرکزی شهر، خانه های تاریخی و ... باید به مکانهای تفریحی چون دریاچه فدک، تپه چغا و بوستانهای زیبای این شهر اشاره کرد.

دریاچه فدک را به نوعی می توان بزرگترین دریاچه مصنوعی غرب کشور نامید و "تپه چغا" نیز یکی از تفرجگاههای بروجرد است که این مکان به خوبی از ورودی‌های شهر دیده می‌شود.

این مکان نیز که در شمال بروجرد قرار دارد مشرف به تمامی شهر بروجرد بوده و اغلب مسافران و گردشگران از این نقطه تمامی زیبایی و قابلیتهای این شهر را می‌توانند مشاهده کنند.

طی سالهای گذشته این مکان به تفرجگاهی دلنشین برای مسافران تبدیل شده و افراد از نشستن در کنار دریاچه مصنوعی و آلاچیق‌های این مکان لذت می برند.

در این مکان نیز تندیسهای زیبایی از حیات وحش و شخصیتهای اسطوره‌ای مانند "آرش کمانگیر" و انواع وسایل بازی وجود دارد که دیدن هر یک از آنها و استفاده از آن برای مسافران لذت بخش خواهد بود.

باغ فدک بروجرد در انتظار گردشگران

باغ فدک یکی دیگر از تفرجگاه های بروجرد است که طی چند سال اخیر شهرت زیادی بین مسافران داشته است. وجود سه دریاچه بزرگ در این باغ و قایقرانی دراین مکان برای خانواده‌های مسافر به ویژه جوانان بسیار دل انگیز است.

دراین مکان وجود سه دریاچه بزرگ قایقرانی برای مسافران و خانواده ها وجوانان بسیار دل انگیز است.

در این مکان نیز پیست دوچرخه سواری، اتومبیلرانی کودکان، جاده سلامت و آلاچیق های برای استقرار مسافران وجود دارد.در بخشی از این پارک باغ پرندگان نیز وجود دارد که درآن نزدیک به 100 گونه جانوری نادر نگهداری می شود.

بازدید از باغ پرندگان بروجرد

 انواع قرقاول، طوطی، فنج، قناری، کبک، مرغ و خروس، طاووس، مرغ مینا، پرندگان شکاری و پرندگان آبزی است. همچنین بلبل خرمایی، یاکریم معمولی و چینی(الماسی)، بوقلمون، شتر مرغ آفریقایی در این پارک وجود دارد.

در این باغ علاوه بر پرندگان مختلف جانورانی مانند میمون، سنجاب، خرگوش، آهو و اسب نگهداری می شود.

‌ا‌غ‍ل‍ب‌ ‌ای‍ن‌ ج‍‍ان‍ور‌ان‌ ‌از ک‍ش‍ور‌ه‍‍ای‍‍ی‌ ب‍‍ا ‌آب‌ و ‌ه‍و‌ا‌ی‌ مختلف مانند بلژیک، هندوستان، سنگال، لهستان، اندونزی و آمریکا خریداری شده است.

پارک پرندگان شهرستان بروجرد به عنوان اولین و تنها پارک پرندگان استان با الگو گرفتن از پارک‌های پرندگان کشور اجرایی شد که امروز به یکی از پربازدیدترین پارک های پرندگان غرب کشور تبدیل شده است.

دهم فروردین ماه سالروز رحلت مرجع تقلید شیعیان جهان حضرت آیت الله العظمی بروجــردی تسلیت باد

حضرت آیت‌اللَّه العظمی سیدحسین طباطبایی بروجردی در حدود سال 1254 ش (1292 ق) در بروجرد به دنیا آمد و پس از فراگیری مقدمات در زادگاه خود راهی نجف اشرف گردید. ایشان در نجف از استادان نامدار زمان از قبیل آخوند خراسانی، شیخ‌الشریعه اصفهانی و سیدمحمدکاظم یزدی استفاده برد و به مدارج والای علمی و فقهی دست یافت. آیت‌اللَّه بروجردی پس از اخذ اجازات متعدد اجتهاد، در بروجرد سکنی گزید و به امور علمی و مذهبی پرداخت؛ اما پس از مدتی، به اصرار فضلای حوزه علمیه قم، در سال 1324 ش راهی آن حوزه مبارک گردید و زعامت آن را به عهده گرفت. 

آیت‌اللَّه بروجردی سال‌های متمادی بر مسند تدریس تکیه زد و شاگردان فراوانی را تربیت کرد که حضرات آیات: شهید مرتضی مطهری، سید محمد حسینی بهشتی، جعفر سبحانی، علی‌پناه اشتهاردی، حسین نوری همدانی، ناصر مکارم شیرازی، مجتبی محمدی عراقی، سید مصطفی صفایی خوانساری و ده‌ها عالم فاضل از آن جمله‌اند. همچنین آثار متعددی از این فقیه فرزانه به یادگار مانده‌اند که برخی از آن‌ها بدین قرارند: جامع احادیث شیعه، طبقات رجال و حاشیه برکفایه. سرانجام این عالم ربانی و مرجع عظیم در دهم فروردین سال 1340 ش در 86 سالگی درگذشت و در کنار مسجد اعظم قم به خاک سپرده شد.

بروجــرد مهد ورشو/روستاهای هنر آفرین

از گذشته تا کنون، شهر اصفهان مهد میناکاری و منبت کاری، لاچین همدان مهد سفال، بروجرد مهد ورشو، نائین مهد فرش و قالی بافی بوده و بسیاری از شهرها و روستای دیگر خاستگاه هنرهای دستی زنان و مردان ایرانی بوده است.
در استان چهارمحال و بختیاری نیز، برخی از روستاها خاستگاه هنرهای دستی می باشند که برخی از انها در سطح کشور بی نظیر است.

به طور مثال، شهر چالشتر مهد فرش بافی و قفل سازی بوده و شیخ شبان نیز مهد خاتم کاری است.
در بین هنرهای صنایع دستی، خاتم کاری هنر بسیار زیبا و منحصر به فرد ایرانیان است که در آن هنرمندان بر پیکره چوب خشک، نگاره های زندگی را می آرایند.

هنر خاتم، یکی از هنرهای زیبا و ماندگار تاریخ صنایع دستی ایران است که از دیرباز هنرمندان فلات مرکزی ایران از جمله اصفهان به آن مشغول بوده و این هنر از اصفهان به استان چهارمحال و بختیاری منتقل شده است.
در بین هنرهای صنایع دستی، خاتم کاری هنری بسیار زیبا و منحصر به فرد ایرانیان است، که در آن چوب خشک مرده، جلوه ای از حیات زیبای دیده شدن آفریده می شود.

روستای شیخ شبان در شهرستان شهرکرد، مهد کنونی هنر خاتم کاری در ایران شده و بسیاری از مسافران نوروزی شیفته این هنر اعجاب انگیزه می شوند.

اکنون، گل صنعت خاتم کاری روستای شیخ شبان در شهرستان شهرکرد شهرتی ملی و جهانی یافته است.
در حال حاضر، بیش از
   400 نفر در استان چهارمحال و بختیاری در رشته خاتم کاری فعال اند و سالانه بیش از   300 هزار گل یا قامه خاتم در این استان تولید و روانه بازار می کنند.

ارزش افزوده محصول خاتم،   300درصد است و مواد اولیه این محصول شامل چوب، استخوان، سیم مسی و مفتول است.
در زمان حاضر، بیش از شش هزار صنعتگر در دو هزار و سه کارگاه فعال در رشته های خاتم کاری، قلمکاری، ساخت طلا و نقره، گلیم بافی ، منبت کاری، مشبک کاری، قلمزنی روی فلزات، حکاکی روی سنگ و رشته های دیگر صنایع دستی در استان چهارمحال و بختیاری مشغول فعالیت اند.

روستای شیخ شبان، قطب اصلی تولید خاتم در کشور محسوب می شود و مسافران نوروزی در سفر به این استان از این خاتم به نیکی یاد می کنند.

در نمایشگاه صدای بهار در پارک لاله شهرکرد نیز، بخشی از هنر دستی خاتم کاری روستای شیخ شبان در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

گفتنی است؛ آستان مطهر امامزاده سید بهاء الدین محمد (ع) روستای شیخ شبان، به عنوان بارگاه یکی از امامزادگان کاملاً صحیح النسب و برخوردار از شرایط بسیار مساعد و مطلوب آب و هوایی و جغرافیایی و طبیعت بکر و زیبا نیز، همواره و از دیرباز، با پذیرش سالیانه هزاران زائر و گردشگر از اطراف و اکناف، از مهمترین کانون های فرهنگی، زیارتی و گردشگری استان و منطقه محسوب می شود.

روستای شیخ شبان، بیش از سه هزار نفر جمعیت دارد و در فاصله 39 كیلومتری شهرکرد ( مركز استان چهارمحال و بختیاری ) قرار دارد.

دانشنامه بروجــرد: بروجــرد در زمان دیلمیان

در سال 398 قمری حکمرانی اصفهان به علاءالدوله ابوجعفر مشهور به ابن کاکویه رسید. حکومت وی به اصفهان، عراق عجم، همدان و بروجرد محدود می شد و بقیه کشور در نفوذ امیران دیگر دارای استقلال بودند. علاءالدوله با فرهاد زیاری از در اتحاد درآمد تا ری را از سلطان محمود غزنوی و مسعود بستاند اما شکست خورد و به دژ «فردجان» گریخت و سپس با فرهاد برای آسایش بیشتر رخت به دیار بروجرد کشیدند. از این پس این بروجرد مرکز و گریزگاه آل بویه و آل زیار بود و به همین دلیل مورد تاخت و تاز ترکان غزنوی و لشکریان خراسان قرار داشت.
با حمله «علی ابن عمران» از سرداران غزنوی به ولایت بروجرد، علاءالدوله به شاپورخواست (دژی در نزدیکی خرم آباد کنونی) رفت و فرهاد به دژ سیمره (در ایلام کنونی) گریخت. فرهاد نمایندگانی به بروجرد فرستاد و کردهای لشکر علی ابن عمران را به  خود فراخواند و آنان نیز تمایل نشان دادند. به این ترتیب فرهاد مجددا کنترل بروجرد را در دست گرفت و علاءالدوله هم به او پیوست. پس از مدتی در ری مجددا دو لشکر بزرگ فراهم آمد و به سوی بروجرد روانه شد. علاءالدوله خطر را جدی دید و به اصفهان گریخت و فرهاد زیاری در «قلعه سلیموه» پناه گرفت. بروجرد برای دومین بار مورد تاخت و تاز ترکان غزنوی و سپاهیان خراسان قرار گرفت.
سلطان محمود غزنوی که از جنگ هندوستان فارغ گشته بود قدرتمندانه قوای درون کشور را بر عهده گرفت و علاءالدوله و فرهاد به اطاعت از وی درآمدند هرچند مدتی بعد باز هم شورش کردند اما در نهایت علاءالدوله در اصفهان به سال 433 درگذشت. پس از وی بازماندگان آل بویه و آل زیار جنگ های زیادی برای حفظ قدرت انجام دادن که در این میان باز هم بخش زیادی از این زد و خوردها در بروجرد و گاپله (ازنا) صورت گرفت.

علاءالدوله در چند شهر از جمله در بروجرد سکه ضرب کرده است. دانشمند بزرگ ابوعلی سینا با حکام آل بویه ارتباط نزدیکی داشته است و کتاب دانشنامه علایی را هم به نام علاءالدوله نوشته است. وی به بروجرد هم سفر کرده و مدتی در این شهر در معیت علاءالدوله بوده است.

منبع:
آل بویه. از دایره المعارف بزرگ اسلامی
آل کاکویه. از دایره المعارف بزرگ اسلامی
حزین، حسین. تدکره حسین حزین، یا، دورنمایی از شهرستان بروجرد. انتشارات مجمع متوسلین به آب محمد، 1380. صص: 87-92.

دانشنامه بروجـــرد راه اندازی شد

طبیعت گردی در میان شکوفه های سیب/ زیبایی سحرانگیز بهار بروجرد

شهر بروجرد با داشتن آب و هوای منحصر به فرد و طبیعتی سحر انگیز گردشگران را به خود فرا می خواند تا این روزها منطقه "گلدشت" با همه شکوفه های سیبش میزبان مسافران باشد.


ادامه مطلب

روستای 'ونایی' بروجرد آغوش خودرا به روی گردشگران گشوده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا ،منطقه ونایی درشمال غربی بروجرد و به عنوان یكی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین مناطق روستایی بروجرد از ‎ 10كوه و قله مرتفع و شگفت انگیز از جمله هجده یال، سه كوزان، والاش، برنجه و هیگره برخوردار است.

وجود چشمه‌سارهای جوشان همچون آب سفید، دو روزنه و طوطیا در این منطقه علاوه بر رونق كشاورزی ، طراوت ویژه‌ای را با صدای دلنشین جویبارها در كنار عطر سبزه‌ها بهاری و خنكی نسیم دشتها در مقابل چشم گردشگران به تصویر می كشد.

روستای ونایی به عنوان زیستگاهی مناسب برای گونه‌های جانوری بومی منطقه محسوب شده و از شكارگاههای مورد توجه شكارچیان و صیادان سالیان گذشته تاكنون بوده است.

 

 

از طریق كد ملی محل تولد افراد را بفهمید + دانلود

این نرم افزارعلاوه بر تشخیص محل صدوراز طریق 3 رقم اول کد ملی دارای امکانات زیرنیزمی باشد:

- تشخیص صحت کد ملی

- خواندن کد ملی از طریق بارکد پشت کارت

- تشخیص صحت کد ملی از طریق بارکد

- امکان رویت 3 رقم ابتدایی مربوط به هر استان وشهرستان

- رابط کاربری بسیار زیبا

- مشخص کردن هر استان بر روی نقشه

- دسترسی به راهنما از منوی تنظیمات
 

برای دانلود اینجا را كلیك كنید.

قابل اجرا در اندروید 2.2 به بالا

جزئیات شرکت در آزمون استخدامی ایرنا + دانلود فرم

خبرگزاری جمهوری اسلامی، 230 نفر را برای مشاغل مختلف مورد نیاز خود استخدام می کند.
استخدام این افراد از طریق برگزاری آزمون توانمندی های عمومی و تخصصی، مصاحبه تخصصی و گزینش، به صورت پیمانی خواهد بود.
پذیرفته شدگان، در مشاغل مختلفی از جمله خبرنگاری، روابط عمومی، حسابداری و بخش فنی، در تهران و برخی شهرستان ها به کار گرفته خواهند شد.
از جمله ویژگی های مثبت فراخوان استخدامی ایرنا، تعیین سقف 40 سال، برای متقاضیان است. برای دریافت فرم درخواست شغل از سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و اطلاع از جزئیات شرایط و مراحل شرکت در آزمون استخدام در ایرنا، این فرم را دانلود کنید.
علاقمندان به این نکته توجه کنند که فرم پیوست و مداراک مورد نیاز اعلام شده در این اطلاعیه حداکثر تا تاریخ 15 فروردین 92 از طریق پست پیشتاز به آدرسی که اعلام شده، ارسال شود.

چندمین روز ماه، متولد شده اید؟

روز 1 ) خیلی کنجکاوید
روز 2 ) زندگی و احساسات شما در حد تعادل است
روز 3 ) رفتارتان دیگران را به اشتباه می اندازد
روز 4 ) پیش از عمل کردن خوب فکرمی کنید
روز 5 ) از تغییرات لذت می برید
روز 6 ) سخاوتمندانه به نیازمندان یاری می رسانید
روز 7 ) نسبت به تغییرات اطرافتان حساس هستید
روز 8 ) شخصیت شاد و رفتار دوستانه ای دارید
روز 9 ) نمی دانید چگونه باید خود واقعیتان را نشان دهید
روز 10 ) فرد مسئولی هستید
روز 11 ) شما بخشنده و محتاط و دارای روحیه ای لطیف هستید
روز 12 ) شما پر انرژی و شوخ طبع هستید
روز 13 ) فردی صادق و ساده گیر هستید
روز 14 ) گاهی اطرافیانتان را فراموش می کنید
روز 15 ) دوست دارید در مرکز توجه قرار گیرید
روز 16 ) به خوبی می توانید به ندای قلبتان گوش دهید
روز 17 ) دوست ندارید وارد امور دگران شوید
روز 18 ) در نگاه اول فردی بسیار آرام به نظر می رسید
روز 19 ) در مدیریت امور زندگی مهارت خاصی دارید
روز 20 ) شما همه چیز را جدی می گیرید
روز 21 ) شما کنجکاو و یک دنباله رو واقعی هستید
روز 22 ) انسان بی نظیری هستید
روز 23 ) هرگز آنگونه که دیگران می خواهند زندگی نمیکنید
روز 24 ) بسیار مثبت نگر هستید
روز 25 ) هیچ مانعی نمی تواند شما را ازهدفتان باز دارد
روز 26 ) به تغییرات مثبت پاسخ می دهید
روز 27 ) گاهی بدبین می شوید و از کاه کوه می سازید
روز 28 ) به راحتی می توانید در زندگی تان موفق شوید
روز 29 ) به حس ششم خود اعتماد داشته باشید
روز 30 ) دوست دارید همسرتان در کنترل شما باشد
روز 31 ) اعتماد بنفس بالایی دارید

کنسرت ابی، منصور و جمشید در کردستان عراق به اغتشاش کشیده شد/ منصور کتک خورد+فیلم درگیری

کنسرت ابی، منصور و جمشید که بنا بود 6 فروردین در اربیل عراق برگزار گردد به خشونت کشیده شد و ناتمام ماند.

این درحالی است که دولت اقلیم کردستان با صرف هزینه های فراوان و البته لغو دریافت ویزا و نظایرآن برای ورود به این منطقه تمام تلاش خود را می کند تا از دریچه جذب توریسم فساد و کنسرت هایی ازین دست درآمد کلان و هنگفتی را ازآن خود کند.
در همین رابطه برخی سایتها از کتک خوردن شدید منصور یکی ازین خوانندگان فاسد لس آنجلسی خبر داده اند. گفته شده که یکی از جوانان کرد عراقی با زدن سیلی به این خواننده لس آنجلسی وی را از صحنه به بیرون راند. ابی نیز دیگر خواننده ای که با تبلیغات انبوه ماهواره های فارسی زبان و جریانی فعال از مجریان تورهای نوروزی قرار بود مشتری برای ترانه های خود پیدا کند ،روی صحنه حاضر نشده است.

در ادامه مردم با حمله به صحنه اجرا، سازهای موسیقی را شکسته و آنها را به میان حاضران پرت کردند.
خبر تاسف بار اینکه برخی زنان و خانواده های ایرانی شرکت کننده در این کنسرت با لباس های نه چندان مناسب از سوی جوانان اربیلی مورد تعرض قرار گرفته و با لباس های پاره و تن عریان از این کنسرت بیرون آمده یا مجبور به فرار شده اند.
هتاکی جوانان در مقابل چشمان نیروهای پلیس به زنان و دختران ایرانی، دل هر ایرانی را در اربیل آزرد.
به گفته خبرنگاری از اقلیم کردستان عراق نماینده های مسئولان حزب دموکرات کردستان عراق هم در این کنسرت حضور داشتند.
پلیس با حمله به حاضران در این کنسرت به وسیله شوکر آنها را پراکنده کرده است.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
01:07

 
 • تعداد صفحات :2
 • 1  
 • 2  
 

مرامنامه قلندر زاگــرس

مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش.

اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش.

اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش.

اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش.

آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش.

اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش.

نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش.

بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد.

و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم.

دکتر علی شریعتی

آخرین پست ها

جستجو

درباره زاگبلاگ های بروجــرد

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو